Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


В Україні планують запровадити (відродити) податок на бездітність

У Києві планують ввести податок на дощ

У Києві готуються ввести податок (плату) на збір і очищення стоків з дахів. Кошти планують направити на модернізацію й розвиток дощової каналізації. Щоб виміряти, скільки платити за свій дощ, у Європі хазяї будинків навіть ставлять лічильники на зливальні труби. У такий спосіб води, вилиті в міську каналізацію, обходяться близько 10 доларів у рік. У вересні 2012 податок на дощ увели в Клайпеді (Литва). Польський уряд також підготував законопроект, що припускає податок на дощову воду.

Податок в Києві вводиться в дію вже 5 років, а в Дружковці (Донецька область) в травні цього року спробували ввести такий податок для суб'єктів господарювання, але після скандалу призупинили. Платити за злив дощу зобов'язані всі, хто має дах або територію, на яку капає дощ. Чим більше дах, те більший обсяг. Але якщо я використовую дощову воду в технічних цілях або моя вода йде в мій же сад або галявину, то однаково буду платити податок!?

Маразм у тому, що якби в місті було більше дерев, а не асфальту й дахів, те й зливової каналізації й потопів було б менше.

Також цікаво, а коли буде податок на сніг і повітря?

Член Партії Регіонів Ярослав Сухий і член НУНС Катерина Лук'янова подали в парламент законопроект №10112 від 23.02.2012 г. "Про внесення змін у статтю 167 Податкового кодексу України щодо перегляду ставки податку на доходи фізичний осіб" http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=42672, згідно з яким якщо до 30 років громадяни України не обзаведуться дітьми, вони будуть платити 17% податку на доходи фізичних осіб незалежно від рівня доходів. Виключенням стануть бездітні інваліди I-III груп. За наявності в родині більш трьох дітей ставка податку складе 5-10%.

Метою такого нововведення є збільшення бюджетних доходів і збільшення народжуваності, певні автори законопроекту. Додаткові доходи в бюджет можуть скласти до 800 млн. грн.

Такий податок був в СРСР в період 1941-91 рр. СРСР як «Податок на холостяків, самотніх і малосімейних громадян» з листопада 1941 року на підставі Указів Президії Верховної Ради СРСР від 21 листопада 1941 р. «Про податок на холостяків, самотніх і бездітних громадян СРСР».

Бездітні чоловіки від 20 до 50 років і бездітні замужні жінки від 20 до 45 років повинні були відраховувати 6 % зарплати державі. Із заробітку менш 70 рублів податок не збирався. У народі цей податок називали «податком на яйця».

У Європі про таку дурість не знають. Краще б депутати збільшили будівництво житла й дитсадків, дали людям вільно заробляти у своїй країні, і дітей більше буде. Адже нормальні люди просто не прагнуть плодити злиденних і бомжів.


Читайте також:

 1. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 2. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
 3. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
 4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
 5. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
 6. Адміністративне судочинство в Україні
 7. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
 8. АКТИВІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
 9. Акцизний податок
 10. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
 11. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.
 12. АРХІВНА СПРАВА В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ, НА БУКОВИНІ ТА ЗАКАРПАТТІ У 1920-1930-Х РР.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Україна посіла перше місце в світі за кількістю сплачуваних податків | Державна податкова служба

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.