Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контрольні питання

Література

Які комутаційні прилади використовуються для побудови комутаційного модулю АТСЕ “Квант”?.

Що включається на входи комутаційного модулю ЕАТС “Квант”?

Контрольні питання

Комутаційний модуль. Склад обладнання блоку комутації.

ЛЕКЦІЯ

План лекції:

1 Види комутаційних систем АТСЕ “Квант”

2 Призначення блоку керування комутаційною системою УКС32 та УКС128.

3 Конфігурація блоку комутації.

4 Склад ТЕЗ УУС2.

5 Функції ТЕЗу МДМ.

6 Функції ТЕЗів комутаційної матриці та їх склад.

3 Які види комутаційних систем використовується на АТСЕ “Квант”?

4 Скільки групових трактів включається в УКС128?

5 На якому ТЕЗ побудований керуючий пристрій комутаційного модулю?

6 На основі чого працює керуючий пристрій?

7 Які функції виконує ТЕЗ МДМ?

8 Що розміщується на ТЕЗ УКС128?

9 Призначення плати К7Л УУС.

10 Які слоти є на ТЕЗ УУС2?

1 Конспект лекцій по темі “ЕАТС “Квант”

2 Технічна документація до АТСЕ “Квант”

ХАРАКТЕРИСТИКА УНІВЕРСАЛЬНОЇ КОМУТАЦІЙНОЇ

СИСТЕМИ

Блок управління комутаційною системою УКС-128 призначений для використовування як цифровий повнодоступний комутатор ємністю 128×128 групових трактів.

Основні технічні дані

Резервованих модулів комутації, шт. 2

Ємність модуля комутації, ІКМ трактів 128*128

Корисна комутована ємність модуля комутації, ІКМ трактів 124x124

Споживання струму кожним модулем комутації від

джерела електроживлення "-60В",А 0.5

Габаритні розміри блоку УКС-128, мм 555x265x325

Обладнання блоку має модульну структуру, яка забезпечує зручність експлуатації і, при необхідності, пошуку і усунення несправностей обладнання. Як модулі використовуються типові елементи заміни (ТЕЗи), які встановлюються по спрямовуючих в робочі місця касети блоку і фіксуються за допомогою механічних клямок. Всі ТЕЗи мають маркіровку. Кожний тип ТЕЗів встановлюється на свої строго певні місця в блоці. ТЕЗи одного типу взаємозамінні.

ТЕЗи, містять ППЗУ із стиранням ультрафіолетовими проміннями, повинні бути захищеними від прямого попадання сонячного і ультрафіолетового проміння, а також від світла неонових і флюоресцентних ламп.

Виконання вимог техніки безпеки і виробничої санітарії в процесі експлуатації устаткування забезпечено конструкцією блоку.


Конструкція устаткування виключає можливість попадання напруги електричного струму на зовнішні металеві деталі. Корпус АТС повинен бути заземлений.

Конфігурація блоку УКС128 показана на малюнку

Мал.6.1 Конфігурація блоку УКС-128

До складу обладнання блоку УКС-128 входять нижче перераховані ТЕЗи.

ТЕЗ ПНФ є комбінованим джерелом вторинного електроживлення. Він забезпечує перетворення напруги постійного струму від джерела первинного електроживлення "-60 В" в необхідні для функціонування модуля стабілізовані напруги постійного струму номіналом "+5 В","+12 В","-Ї2 В".

Зовнішній вигляд передньої панелі ТЕЗа ПНФ показаний на мал.

Світлодіод, що горить зеленим світлом, "-60 V" означає нормальне функціонування ТЕЗа, а світлодіод "АLАRМ",що горить червоним світлом, означає несправність ТЕЗа або спрацьовування його ланцюгів захисту від перевантажень.

Для включення джерела електроживлення необхідно перевести тумблер в положення "ON".

ТЕЗ УУС2 є пристроєм управління комутаційного модуля, в пам'ять якого завантажується програмне забезпечення АТС. ПО зберігається на 3,5 дюймових дискетах, які встановлюються в дисковод ТЕЗа, або на мікросхемах Disk-Оn-Сhip.


 

Завантаження і запуск програми управління АТС проводиться автоматично при включенні електроживлення блоку УКС-128.

ТЕЗ УУС2 має послідовний порт "СОМІ" для зв'язку з іншими комп'ютерами як правило для зв'язку з сервером локального ЦТО. Плата керуючого комп'ютера містить також роз'єми для підключення відеомонітора і клавіатури, а також для підключення до мережі Ethernet. При необхідності ТЕЗ може додатково мати роз'єм для підключення послідовного порту "С0М2", наприклад, для підключення регіонального ЦТО. Передня панель ТЕЗа містить також елементи індикації. Зелені світлодіоди "0" - "3" відображають службову інформацію при діагностиці устаткування управляючого комп'ютера і в робочому режимі не використовуються. Зелені світлодіоди "0 -й" і "1 -й" відображають стан активного робочого стовбура управління, причому верхній з пари світлодіодів показує вибраний активний стовбур управління, а нижній "ЕО" додатково показує захоплення активним стовбуром шини управління пристроєм комутації АТС. Миготливий зелений світлодіод "RUN"' відображає роботу управляючого комп'ютера в режимі обслуговування викликів, а зелений світлодіод "М", що світиться, показує, що управляючий пристрій знаходиться в режимі "Монітор". Червоний світлодіод "WARNING", що світиться, показує, що управляючий комп'ютер не обслуговує виклики від абонентів, наприклад, знаходиться в режимі "Монітор". Червоний світлодіод "ЕRR" світиться, коли управляючий пристрій вийшов з ладу і непрацездатний.

Кнопка "RЕSЕТ" призначена для перезапуску управляючого комп'ютера і використовується, як правило, для перезавантаження програмного забезпечення.

ТЕЗ УУС2 має два слоти. В один слот встановлюється індустріальна ЕОМ типу ЗСФ 6145В або аналогічна. В другий слот встановлюється плата К7ЛУУС, що забезпечує обмін управляючою інформацією між матрицею комутації (ТЕЗ УКС-128) і управляючим пристроєм комутаційного модуля (ТЕЗ УУС2) по HDLC-каналу.

Плата К7Л_УУС також має кнопку "RESET" для перезапуску контролера, що забезпечує управління обміном інформації по HDLC каналу. Верхній зелений світлодіод, що світиться, інформує про активний стан контролера, а миготливий нижній зелений світлодіод відображає наявність синхронізації на платі. Роз'єм типу RJ-45, що знаходиться на передній панелі плати, призначений для подачі синхронізації на плату, а також для каналу НDLC, що пов'язує керівника з комутатором УКС-128.

ТЕЗ УСС2, встановлений в роз'єм 1X3 (розташований в касеті зліва), вважається "основним" тобто є робочим при всьому справному устаткуванні. ТЕЗ УУС2, встановлений в роз'єм 1X16 (розташований в касеті справа), вважається "резервним", тобто запускається в роботу при виникненні несправності в роботі "основного".

Плата К7Л УСС забезпечує обмін сигналізацією обох стовбурів устаткування комутації з управляючими комп'ютерами. Для "основного" УУС2 використовуються канали передачі 08, 09 і канали прийому 0А, 0В для 0-го і 1-го стовбурів відповідно. Для "основного" УУС2 використовуються канали передачі 18, 19 і канали прийому 1 А, ЇВ для 0-го і 1-го стовбурів відповідно. Для правильного вибору каналів встановлені на плату К7ЛУУС контролери мають відмінності в програмному забезпеченні і розрізняються

маркіровкою.

ТЕЗ МДМ містить мультиплексори-демультиплексори синхронних

цифрових потоків, що забезпечують узгодження швидкостей передачі групових трактів 8 Мб/с і 2 Мб/с. На кожний ТЕЗ МДМ підводиться 4 потоки 8 Мб/с з виходів матриці комутації, які розвертаються в 16 потоків 2 Мб/с.

ТЕЗ також забезпечує функцію перемикання стволів комутаційної системи.

Зовнішній вигляд передньої панелі ТЕЗ МДМ показаний на мал.

На передній панелі ТЕЗа МДМ розташовані 2 зелених і 2 червоні світлодіоди, які відображають режим роботи ТЕЗа. Відповідність можливих станів світлодіодів і режимів роботи ТЕЗа показані в таблиці 6.1.


 

Таблиця 6.1 Відповідність станів світлодіодів і режимів роботи ТЕЗа МДМ

 

Світлодіод Колір Стан Режим роботи, що відображається
Зелений Горить Включений 0-й стовбур
        Не горить Вимкнений 0-й стовбур
Червоний Горить Аварія по синхронізації
        Не горить Робочий стан при роботі на 0-у стовбурі
Зелений Горить Включений 1-й стовбур
        Не горить Вимкнений 1 -й ствол
Червоний Горить Аварія по синхронізації
      Не горить Робочий стан при роботі на 1-у стволі

Стан, коли одночасно горять 0-й і 2-й світлодіоди вважається аварійним.

ТЕЗ УКС-128 є матрицею комутації з просторово-часовим ущільненням 32х32 потоку, що працює на частоті 8192 кбіт/сек (8М). Один тракт 8М містить 128 канальних інтервалів. Таким чином, еквівалентна місткість матриці комутації складає 128x128 потоків 2048 кб/с (Е1), або 4096 каналів. Матриця комутації реалізована на 4-х інтегральних комутаторах і забезпечує повнодоступну комутацію без блокувань всі 4096 каналів. Управління цифровим комутатором здійснюється за допомогою однокристального мікроконтролера, зв'язаного синхронним HDLC-каналом з управляючим пристроєм комутаційного модуля (ТЕЗ УУС2). Крім того, на ТЕЗІ УКС 128 розташована схема доступу управляючого пристрою до мовних каналів.

Верхній роз'єм типу RJ-45, що знаходиться на передній панелі плати, призначений для подачі на плату синхронізації від генераторного устаткування АТС. В нижньому роз'ємі виведені НDLC-канали для зв'язку матриці комутації з обома управляючими комп'ютерами.

 

На передній панелі ТЕЗа УКС128 розміщені три програмно керованих світлодіода: 1 - зелений, 2 - зелений, 3 - червоний. їх стан залежить від режиму роботи блоку. Відповідність можливих станів світлодіодів і режимів роботи ТЕЗа показані в таблиці 6.2

Таблиця 6.2 Відповідність стану світлодіода і режимів роботи ТЕЗ УКС-128

 

 

 

 

 

 

 

Світло діод Колір Стан Режим роботи, що відображається
Зелений Мигає Активний стан ствола
Не горить Ствол не включений
Зелений Горить Ствол вимкнений
Не горить Робочий стан
Червоний Горить Аварія по синхронізації
Не горить Робочий стан

Блок управління комутаційною системою УКС-128 призначений для використовування в електронних АТС "Квант-Е" як цифровий повнодоступний комутатор місткістю 128x128 групових тракту. Конструктивно в блоці розміщено два комплекти обладнання цифрового комутатора, працюючі в режимі гарячого резервування, тобто, при виникненні якої-небудь несправності в працюючому комутаторі, відбувається автоматичне перемикання на резервний без втрати встановлених з'єднань.


 

 

Рис.6.3 Схема підключення керуючих комп'ютерів.

Блок УКС-128 підключається до джерела первинного електроживлення "-60 В", шинами "Загальний" і "Корпус" через клеми на стиковій друкарській платі "-60 V""0 V" і "GND" (кожний модуль комутації підключається окремо).

На клему "-60 V" подається живлення з двох-амперного виходу блоку ПВП. Другим дротом живлення служить плюсова шина стативу, до якої блок УКС128 підключається через клему "0 V".

Клема "GND" підключається до шини заземлення АТС "Корпус".

На внутрішні шини блоку виведені напруги вторинного електроживлення +5 В, -12 В, +12 В, які забезпечуються джерелами вторинного електроживлення ПНФ (окремо для кожного модуля комутації).

Синхронна робота модулів комутації блоку УКС128 досягається за допомогою синхронізації ТЕЗів УКС-128 від одного задаючого генератора. Опорна тактова частота 16,384 Мгц і частота надциклової синхронізації 500 Гц подаються на верхній роз'єм ТЕЗу УКС128 (роз'їм Х4).. Виходи ж синхронізації для комутації розташовані на роз'ємах передніх панелей ТЕЗів УМСЦ блоку СКСЦ або БСС.

Додатково для синхронної роботи НDLС-каналу взаємодії ТЕЗів УКС-128 з керуючим комп'ютером УУС2 з роз'ємів на стиковій платі блоку УМСЦ (БСС) подаються синхронізуючі частоти 2048 кГц і 500 Гц на плати К7Л_УУС ТЕЗів УУС2. Проводи для подачі цих частот конструктивно об'єднані в одному кабелі, в якому також знаходяться і НDLС-канали взаємодії ТЕЗів УКС-128 з керуючими комп'ютерами.

 


ЛЕКЦІЯ

Модулі стику зі з’єднувальними лініями”.

План лекції:

1 Призначення обладнання цифрових з’єднувальних ліній (ЦЗЛ) АТСЕ “Квант”.

2 Склад обладнання блоку ЦЗЛ.

3 Призначення ТЕЗів блоку ЦЗЛ.

5 Функціональні вузли ТЕЗу ЦЗЛЕ.

6 Призначення світлодіодів на панелі ТЕЗ ЦЗЛЕ.


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 1242

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота АК при вхідному зв'язку | Вимоги до абонентського доступу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.