Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Професійно-етичні норми в роботі психолога

 

У своїй практичній діяльності психолог внутрішніх військ має суворо дотримуватися “Етичного кодексу психолога”, який є гарантом його високоморальної, гуманної, високопрофесійної діяльності. Кодекс – це сукупність етичних норм і правил поведінки, що склались у співтоваристві психологів і регулюють їхню професійну діяльність. Основними положеннями цього кодексу такі:

1. Професійна діяльність психолога служби психологічного забезпечення внутрішніх військ (далі – психолог) визначається особливою відповідальністю перед людьми, з якими він працює.

2. У разі, коли особисті інтереси психолога суперечать інтересам керівництва, працівників, інших осіб, психолог повинен виконувати свої функції з максимальною неупередженістю.

3. У своїй професійній діяльності психолог повинен дотримуватися вимог Конституції України, законів України “Про міліцію”, “Про психіатричну допомогу”, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, керівних документів Головного управління внутрішніх військ, що регламентують психологічну роботу.

4. Робота психолога ґрунтується на принципі професійної незалежності, рішення психолога з питань професійно-психологічного змісту є остаточним і не може бути скасоване командирами, яким психолог підпорядковується по службі.

5. Професійне втручання в роботу психолога можливе лише з боку вищої посадової особи служби психологічного забезпечення внутрішніх військ, наділеної відповідними повноваженнями.

6. Скасувати рішення психолога може тільки спеціальна комісія, що складається із висококваліфікованих психологів і має включати фахівців, вищих за рангом по службі психологічного забезпечення внутрішніх військ. У роботі з людьми психолог керується принципами неупередженості, науковості, чесності й відвертості, добровільної згоди військовослужбовців підрозділів внутрішніх військ та інших осіб на проведення з ними психодіагностичних і психокорекційних заходів, застосування інших психологічних технологій.

7. Психолог несе персональну відповідальність за достовірність отриманих даних та підготовлених ним висновків і рекомендацій.

8. Робота психолога спрямована виключно на досягнення гуманних цілей, які передбачають сприяння розвитку особистості військовослужбовця та інших людей, збереження їхнього фізичного та психологічного здоров’я, підвищення ефективності їх професійної діяльності.

9. Психолог будує свою роботу на підставі безумовної поваги до гідності й недоторканності особистості кожної людини, з якою працює, дотримується основних людських прав і свобод згідно з Конституцією України.

10. Психолог має бути обережним та обачним у виборі й використанні психодіагностичних та психокорекційних методів, інших психологічних технологій, особливо у своїх висновках і рекомендаціях.

11. У разі вимушеного застосування психодіагностичних або психокорекційних методик, інших психотехнологій, які не пройшли достатньої апробації та наукової експертизи, психолог має бути особливо обачним у своїх висновках та рекомендаціях.

12. Психолог не повинен брати участі в діях, які обмежують розвиток особистості людини, порушують її людську свободу, фізичну та психологічну недоторканність.

13. Психолог зобов’язаний інформувати тих посадових осіб, яким він підпорядкований, а також безпосередніх керівників служби психологічного забезпечення про виявлені ним порушення прав людини, злочини, правопорушення як учинені, так і ті, що готуються.

14. Психолог має протидіяти будь-яким політичним, ідеологічним, соціальним, економічним, релігійним, кримінальним, психологічним та іншим впливам, які здатні призвести до порушення прав працівників органів внутрішніх справ України, завдати шкоду їхньому фізичному чи психологічному здоров’ю.

15. Психолог повинен здійснювати тільки ті заходи, які відповідають його освіті та кваліфікації.

16. Психолог не має права передавати некомпетентним особам для використання ними психодіагностичні та психокорекційні методики.

17. Психолог повинен перешкоджати використанню методів психодіагностики і психологічного впливу професійно некомпетентними особами, попереджати про це тих, хто користується послугами таких осіб.

18. Військовослужбовці внутрішніх військ мають право на індивідуальну консультацію психолога.

19. Дані індивідуального психологічного обстеження військовослужбовців внутрішніх військ психолог має право передавати іншим особам лише в порядку, установленому законодавством.

20. Не допускається передача психологом іншим особам такої інформації про людину, яка може бути використана для завдання шкоди цій людині.

21. Психолог несе персональну відповідальність за зберігання інформації щодо людей, з якими він проводить заходи психологічного супроводження.

22. Психолог не повинен брати участі у виконанні неетичних вимог інших осіб.

23. Порушення працівниками підрозділів психологічного забезпечення норм професійної етики несумісне з виконанням ними посадових функціональних обов’язків.

 

Планування психологічної роботи у військовій частині


Читайте також:

  1. Адміністративно-правові відносини та адміністративно-правові норми
  2. Адміністративно-правові норми
  3. Адміністративно-правові норми
  4. Адміністративно-правові норми поділяють на види за різними критеріями.
  5. Арт-терапія в роботі з дітьми, які перенесли сексуальне насильство
  6. Арт-терапія в роботі з правопорушниками
  7. Баланс гумусу на полях сівозмін господарства, норми внесення органічних добрив на полях сівозмін
  8. БАР’ЄРИ В РОБОТІ З БАТЬКАМИ
  9. БАР’ЄРИ В РОБОТІ З БАТЬКАМИ
  10. Бюджетні правовідносини: об’єкти, суб’єкти, норми бюджетного права
  11. ВЗАЄМОДІЯ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА З БАТЬКАМИ ШКОЛЯРІВ
  12. Взаємодія психолога з посадовими особами військової частини внутрішніх військ




Переглядів: 639

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обов’язки психолога військової частини внутрішніх військ | Та звітність про її результати

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.