Проведення роботи з групою посиленої психологічної уваги
Робота з ГППУ здійснюється із суворим дотриманням Конституції України, Закону України “Про внутрішні війська”, інших законодавчих актів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів, директив командувача внутрішніх військ, Загальної декларації прав людини, міжнародних правових норм, ратифікованих у встановленому порядку, Етичного кодексу психолога служби психологічного забезпечення оперативно-службової діяльності та відповідно до Положення про групу посиленої психологічної уваги у внутрішніх військах (далі – ГППУ) затвердженого наказом командувача внутрішніх військ від 28.01.2006 р. № 39 “Про подальший розвиток служби психологічного забезпечення діяльності внутрішніх військ МВС України”.
Дані методичні рекомендації визначають вихідні підстави, порядок зарахування й виключення з груп посиленої психологічної уваги військовослужбовців підрозділів внутрішніх військ, курсантів і слухачів навчальних закладів внутрішніх військ МВС України (далі – військовослужбовці (курсанти, слухачі), надання їм психологічної допомоги та організацію взаємодії з офіцерами виховної роботи.
ГППУ утворюються з метою диференційованого розподілу заходів первинної психопрофілактики та виховного впливу, зусиль психологів та офіцерів виховної роботи з особовим складом за рахунок визначення кола осіб, які потребують першочергової допомоги у зв’язку з особливостями впливу на них стресогенних факторів службово-бойової та позаслужбової діяльності, навчально-виховного процесу.
Для покращення взаємодії між офіцерами психологами та офіцерами виховної роботи даними Методичними рекомендаціями ГППУ умовно розділено на дві категорії: групи психологічної уваги та групи індивідуально-виховного впливу.
Психопрофілактична робота з військовослужбовцями (курсантами, слухачами), яких віднесено до ГППУ, безпосередньо здійснюється офіцерами психологами, заходи профілактичного, індивідуально-виховного впливу здійснюються офіцерами виховної роботи.
Командири всіх ланок (підрозділів) внутрішніх військ, керівництво навчальних закладів МВС України, офіцери-психологи та офіцери виховної роботи не мають права змушувати військовослужбовців (курсантів, слухачів) повідомляти про себе будь-яку інформацію особистого характеру проти їх волі.