Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ПОЖЕЖ

 

Для успішного проведення протипожежної профілактики на підприємствах важливо знати основні причини пожеж. На основі статистичних даних можна зробити висновок, що основними причинами пожеж на виробництві є:

- необережне поводження з вогнем;

- незадовільний стан електротехнічних пристроїв та порушення правил їх монтажу та експлуатації;

- порушення режимів технологічних процесів;

- несправність опалювальних приладів та порушення правил їх експлуатації;

- невиконання вимог нормативних документів з питань пожежної безпеки.

Дуже часто пожежі на виробництві спричинені необережним поводженням

з вогнем. Під цим, як правило, розуміють паління в недозволених місцях та ви­конання так званих вогневих робіт. Вогневими роботами вважають виробничі операції, пов'язані з використанням відкритого вогню, іскроутворенням та на­грівом деталей, устаткування, конструкцій до температур, що здатні викликати займання горючих речовин і матеріалів, парів легкозаймистих рідин До вогне­вих робіт належать: газо- та електрозварювання, бензино- та газорізання, пая­льні роботи, варки бітуму та смоли, механічна обробка металу з утворенням іс­кор.

Відповідальність за заходи пожежної безпеки при проведенні зварюваль­них та інших вогневих робіт покладається на керівників дільниць, цехів, під­приємств.

Місця для проведення вогневих робіт можуть бути постійними і тимчасо­вими. Постійні місця визначаються наказом керівника підприємства, а тимчасові - письмовим дозволом керівника підрозділу.

Виконавці робіт (електрозварювальники, газозварювальники. газорізаль­ники, паяльники, бензорізальники та ін.) повинні бути проінструктовані про за­ходи пожежної безпеки відповідальними особами.

Місця проведення вогневих робіт повинні бути вільними від горючих ма-теріалав у радіусі не менше 5 м. Для газового зварювання застосовують такі ре­човини, як ацетилен, метан, пари бензину та гасу, що збільшує небезпеку по­жежі та вибуху. Карбід кальцію слід зберігати на стелажах у закритих бараба­нах у сухому добре провітрюваному наземному приміщенні. Нижня полиця стелажа повинна розташовуватися на висоті 20 см від підлоги, щоб запобігти затопленню карбіду кальцію водою.

Перед проведенням тимчасових вогневих робіт розробляються заходи по­жежної безпеки, сповіщається пожежна охорона, призначаються особи, відпо­відальні за забезпечення пожежної безпеки і після цього видається підписаний наряд - допуск на проведення робіт. Такий дозвіл дається на одну зміну. Після закінчення вогневих робіт зварювальник зобов'язаний оглянути місце роботи, полити водою горючі конструкції. Місце проведення робіт необхідно неоднора­зово перевірити протягом 2 годин після їх закінчення. Перед зварюванням ємкості, в котрих зберігалося рідке пальне, горючі гази, слід очис­тити, промити гарячою водою з каустичною содою, пропарити, просушити, провентилювати, зробити аналіз повітря. При зварюванні люки та пробки повинні бути відкритими.

Пожежі через виникнення коротких замикань, перевантаження електро­двигунів, освітлювальних та силових мереж внаслідок великих місцевих опорів, роботу несправних або залишених без нагляду електронагрівальних приладів складають більше 25% всіх випадків. Короткі замикання виникають внаслідок неправильного монтажу або експлуатації електроустановок, старіння або по­шкодження ізоляції. Струм короткого замикання залежить від потужності дже­рела струму, відстані від джерела струму до місця замикання та виду замикан­ня. Великі струми замикання викликають іскріння та нагрівання струмопровід-них частин до високої температури, що супроводжується займанням ізоляції провідників та горючих будівельних конструкцій, котрі знаходяться поряд. Струмові перевантаження виникають при ввімкненні до мережі додаткових споживачів струму або при зниженні напруги в мережі. Тривале перевантажен­ня призводить до нагрівання провідників, що може викликати їх займання.

від ступеня вогнестійкості приміщення та кількості людей, що евакуюють­ся. Не допускається влаштовувати евакуаційні виходи через приміщення кате­горії А, Б та приміщення IV та V ступенів вогнестійкості.

 

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. II. Основні засоби
  3. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  4. ISO 15504. Причини та історія створення
  5. VII. ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ХХ ст.
  6. Аварії на пожежно-вибухонебезпечних об’єктах
  7. Аварії, що супроводжуються пожежами. Наслідки пожеж.
  8. Автоматична установка газового пожежогасіння
  9. Автоматичні пожежні оповіщувачі
  10. Автоматичні установки пожежегасіння.
  11. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  12. Альтерація. Суть, причини ушкоджень.




Переглядів: 2435

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
НЕБЕЗПЕЧНІ ТА ШКІДЛИВІ ФАКТОРИ, ПОВ'ЯЗАНІ З ПОЖЕЖАМИ | СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ПОЖЕЖОГАСІННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.