Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тематика та зміст дипломного проекту або роботи

ВСТУП

Дипломний проект або дипломна робота – це закінчена інженерна або наукова праця студента, виконана ним самостійно від моменту постановки завдання до періоду обговорення отриманих результатів та наступного захисту, який має метою довести, що студент опанував широку область знань за фахом, орієнтується в теоретичних і практичних питаннях та здатний не тільки використовувати сучасні матеріали, а й створювати нові розробки у галузі матеріалознавства.

Дипломний проект або дипломна робота студентів магістратури – це результат теоретичних і експериментальних досліджень нових матеріалів, розробки технологічних процесів та спеціалізованого устаткування.

Завдання керівника й консультантів полягає в тому, щоб не обмежуючи ініціативи дипломника, застерегти його від можливих помилок, допомогти правильно розподілити час і сили, дати загальні установки, по можливості направити студентів на максимальне використання в дипломних проектах або роботах отриманих в університеті знань.


 

Особливості планування дипломного проектування

Загальний напрямок дипломного проектування або дипломної роботи необхідно визначити при формуванні завдання студентові на переддипломну практику.

На основі аналізу матеріалів, підготовлених студентом за період переддипломної практики, керівник дипломного проектування корегує завдання (Додаток А) й спільно зі студентом розробляє й підписує план-графік виконання дипломного проектування (Додаток Б). Цей документ затверджує завідувач кафедри.

У план-графіку наводяться терміни виконання наступних можливих розділів і підрозділів дипломного проекту або роботи: аналіз стану питання, постановка завдання дипломного проектування (роботи); теоретичні дослідження; експериментальні дослідження; конструкторська розробка; розробка технології; організація виробництва; оцінка економічної ефективності виконаної розробки; розв’язання завдань охорони праці, техніки безпеки й цивільної оборони; графічна частина (креслення та плакати); оформлення пояснювальної записки.

План-графік повинен передбачати поточну перевірку ходу виконання дипломного проектування у встановлений у ньому період. Для цього студент особисто представляє матеріали завідувачеві кафедрою.

Кафедральний (попередній) захист дипломної роботи необхідно провести у встановлений період за планом-графіком. Захист дипломної роботи також здійснюється у встановлений період згідно план-графіку.

 

Тематика та зміст дипломного проекту або роботи

Теми дипломних проектів (робіт) повинні відповідати напряму підготовки «Інженерне матеріалознавство», спеціальності «Композиційні та порошкові матеріали, покриття».

Дуже важливо, щоб тема дипломного проекту або роботи була пов’язана з новими розробками, які ведуться у промисловості та науково-дослідних організаціях, а також на кафедрі матеріалознавства і технології металів. Особливого значення набувають дипломні проекти й дипломні роботи, виконані за заявками промислових підприємств і науково-дослідницьких організацій.

Орієнтовну тематику дипломних проектів (робіт), які пропонуються студентам (Додаток В), затверджують на засіданні кафедри матеріалознавства і технології металів.

При розподілі тем дипломних проектів або робіт враховують інтереси й побажання студентів, а також напрямок досліджень, розробок і можливості кафедри. Дослідницькі роботи бажано видавати студентам, що беруть протягом навчання активну учать у науково-дослідній роботі.

Предметом дипломного проекту (роботи) можуть бути: явища, що протікають при реалізації технологічних процесів; зразки матеріалів; лабораторні установки; технологічні процеси; спеціалізоване устаткування.

До складу дипломного проекту (роботи) входять завдання на проектування, пояснювальна записка, графічна частина – креслення та плакати.

Необхідно враховувати розходження у структурі дипломного проекту та дипломної роботи.

У дипломному проекті потрібно виконати розрахунок режимів виготовлення виробів і обробки матеріалів, розрахунки міцності елементів устаткування, а також експериментальні дослідження структури та властивостей матеріалів. На основі цих розрахунків і експериментальних даних виконується розробка технологічного процесу й окремих вузлів спеціалізованого устаткування або його модернізація, вирішуються питання проектування виробництва. Графічна частина дипломного проекту повинна містити не менше 5-ти креслень і не менше 4-х плакатів.

У дипломній роботі необхідно представити значні за обсягом теоретичні або експериментальні дослідження нових матеріалів, покриттів і процесів їх отримання, при цьому зменшується обсяг конструкторських і технологічних розробок. У графічну частину дипломної роботи повинні входити не менше 3-х креслень і 5-ти плакатів.

При виконанні дипломного проекту або дипломної роботи необхідно обов’язково використовувати комп’ютерну техніку. В роботах обов’язково мають подаватися дослідження структури і властивостей матеріалів або покриттів, а також рекомендації щодо впровадження отриманих результатів у виробництво.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  3. I. Аналіз контрольної роботи.
  4. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  11. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  12. IV Етап: Вибір стратегії керування виявленими ризиками й виділення пріоритетних напрямків роботи




Переглядів: 749

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Загальні вимоги, структура й правила оформлення пояснювальної записки до дипломного проекту (роботи)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.