Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Корпорації як суб’єкти корпоративних відносин

Доюридичних осіб корпоративного типу належать усі організаційно-правові види юридичних осіб, які створені з метою отримання прибутку та подальшого його розподілу між учасниками і в результаті створення яких у засновників вини­кає особливий вид майнових та особистих прав, який прийня­то називати корпоративним правом.

Корпорація виступає узагальнюючою організаційно-правовою формою корпоративних відносин у межах однієї організації. Тому її не слід ототожнювати тільки із наяв­ністю складочного капіталу та сукупності учасників. З позиції майнового обороту корпорація має за мету задоволення суспіль­них інтересів в особі конкретних індивідуумів (учасників) шля­хом централізації капіталу та об'єднання зусиль.

Господарський Кодекс України визначає корпорацію як договірне об'єднання, створене на основі поєднання виробничих, наукових і комерційних інтересів підприємств, що об'єдналися, з делегуванням ними окремих повноважень централізованого регулювання діяльності кожного з учасників органам управління корпорації.

Проте чітке ви­значення корпорацій в юридичній літературі та й у законодавстві відсутнє. Зарубіжний досвід свідчить, що під корпораціями ро­зуміють юридичних осіб, створених у результаті об'єднання ка­піталів, які називають компаніями або товариствами.

Аналіз сучасних наукових досліджень свідчить про те, що у тлумачення такої категорії, як корпорації, вкладають різний зміст. Здебільшого під поняттям «корпорація» розуміють госпо­дарські товариства або ж цим підміняють усі види юридичних осіб.

В. С. Щербина говорить про те, що до юридичних осіб як суб'єк­тів корпоративних відносин належать:

1) статутне господарське товариство;

2) органи управління господарського товариства;

3) засновник (акціонер, учасник) господарського товариства.

В. І. Борисова вважає, що під корпорацією слід розуміти будь-яке колективне утворення, яке засноване з метою ведення його учасниками спільної діяль­ності і базується на членстві. Корпорація може створюватись у межах однієї юридичної особи й у різних організаційно-правових формах. Зокрема, у формі господарського товариства, вироб­ничих кооперативів і на рівні групи організацій, а саме: у формі холдинга, інвестиційного чи пайового фонду, промислово-фінан- сових груп тощо, являючи собою, таким чином, систему афілі- йованих осіб.

Ознаки корпорації:

1. корпорація не є простою сумою індивідуумів. Во­на є асоціацією, союзом осіб, тобто відповідним чином організо­ваним колективом, воля якого визначається груповими інтере­сами індивідів, які входять до його складу, і який організаційно та майново діє зовні як єдине ціле від свого власного імені. Треба зазначити, що поєднання (вільне з'єднання різних людей) існує з моменту створення світу і виникає там, де є спільні справи, засновані на однакових інтересах. Але не всяке об'єднання є кор­порацією. Наприклад, таким не є просте товариство.

2. корпорація — це об'єднання не тільки людей, а й капіталів (у некомерційних корпораціях — внесків). Коло осіб, які надали свої капітали для організації діяльності корпорації, а також розмір їх капіталу (внеску, паю, акцій) може бути суворо визначений в будь-який момент існування корпорації. Зазначе­ні категорії капіталів утворюють її фінансову основу. Капітал, переданий засновниками або учасниками корпорації, може існу­вати в будь-якій товарній формі.

3. корпорація — це об'єднання людей для виконання будь-якої соціально корисної діяльності. Яка саме діяльність є такою, в законі не встановлено.

4. це колективне утворення, організація стає корпорацією, якщо вона набуває статусу юри­дичної особи. Про це свідчить факт її реєстрації в державному органі. Державна реєстрація юридичної особи — необхідне пра­вило походженням з романо-німецької системи права не тільки для України, а й для більшості країн континентальної Європи.

 


Читайте також:

  1. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  2. А) Структура економічних відносин.
  3. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  4. Аграрні відносини
  5. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  6. Аграрні відносини, їх специфіка та місце в економічній системі
  7. Адміністративне право і регульовані їм відносини
  8. Адміністративне право і регульовані їм відносини
  9. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  10. Адміністративні правовідносини
  11. АДМІНІСТРАТИВНО - ПРАВОВИХ ВІДНОСИН
  12. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах




Переглядів: 1819

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Локальні корпоративні акти як джерела корпоративного права | Поняття та види підприємств в України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.