Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні відомості

Глобальні системи визначення місця розташування ГЛОНАСС та НАВСТАР (GPS) – супутникові навігаційні системи, складаються з 24 супутників кожна, що забезпечують цілодобово тривимірне визначення місця рухомих об'єктів в усіх точках земної кулі. Хоча спочатку ці ГНСС системи призначалися для військових цілей, вони також знайшли широкий спектр цивільних додатків включаючи морський флот, авіацію, наземний транспорт та інш. ГНСС найбільш точна технологія, доступна для рухомих транспортних засобів, вільна від обмежень наземних систем аналогічного призначення таких як, Loran, що має обмежену зону дії і задовільну точність місцевизначення, яка навіть при ідеальних умовах, не може порівнюватися з точністю ГНСС. Обчислюючи відстань до навігаційних супутників, що рухаються по орбіті Землі, приймач споживача ГНСС може з високою точністю обчислювати власне місцезнаходження. Цей процес називається розв’язанням навігаційної задачі. Двовимірне обчислення позиції споживача вимагає вимірів дальності до трьох навігаційних супутників, а тривимірне, що включає висоту, – до чотирьох супутників.

Окрім визначення координат рухомих об’єктів, приймач ГНСС може також забезпечувати видачу точного часу, швидкості руху та курсу транспортних засобів, що необхідні для вирішення задач управління транспортом. Весь цей набір навігаційної інформації описується повним вектором стану рухомого об’єкту (транспортного засобу)*:

, (2.1)

де - відповідні складові миттєвої швидкості рухомого об’єкту (похідні відповідних координат за часом); - час виміру; - курс рухомого об’єкту.

* Окрім зазначеної навігаційної інформації споживач може додатково отримувати значення азимутів і кутів узвишшя супутників, що знаходяться у зоні радіовидимості, а також мати інформацію про рівень їх сигналів (відношення сигнал/шум).

Координати споживача ГНСС X,Y,Z представляються у географічній системі координат, що характеризується трьома параметрами з відповідними початками відліку –широтою (визначається кутом між екваторіальною площиною і прямою, що сполучає паралель споживача і центр Землі, у південному і північному напрямках), довготою (визначається кутом між нульовим (Гринвіцьким меридіаном) і меридіаном споживача у східному і західному напрямках) і висотою над рівнем моря (визначається відносно рівня Балтійського моря).

Напрямок руху споживача ГНСС у горизонтальній площині характеризується курсом, який визначається як кут між північним напрямком меридіану споживача і його повздовжньою віссю (вектором руху).

Навігаційні визначення проводяться, як правило, у системі всесвітнього корегованого часу (UTC), за яким місцевий час споживача визначається шляхом додавання чи віднімання відповідного поясного виправлення [1].


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. I. Загальні положення
  4. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  5. IX. Відомості про військовий облік
  6. IX. Відомості про військовий облік
  7. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  8. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  9. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)
  10. А) загальні критерії
  11. Білковий обмін: загальні відомості
  12. Біографічні відомості




Переглядів: 312

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота №2 | Методика вирішення навігаційної задачі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.