Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття та класифікація земель природно-заповідного признї чення

Правовий режим земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення регламентується, головним чином, Земельним кодексом України та Законом України "Про природно-заповідний фонд України".

До складу земель природно-заповідного фонду включають­ся ділянки суші і водного простору з природними комплекса­ми та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, еколо­гічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до законодавства надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

До природно-заповідного фонду України належать:

? природні території та об'єкти - природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регі­ональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища;

? штучно створені об'єкти - ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-парково­го мистецтва.

Заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва залежно від їх екологічної і наукової цінності можуть бути загальнодержавного або місцевого значення.

Залежно від походження, інших особливостей природних комплексів та об'єктів, що оголошуються заказниками чи пам­'ятками природи, мети і необхідного режиму охорони:

♦ заказники поділяються на ландшафтні, лісові, ботанічні,
загальнозоологічні, орнітологічні, ентомологічні, іхтіо­
логічні, гідрологічні, загальногеологічні, палеонтологічні та
карстово-спелеологічні;


 




Земельне право України

♦ пам'ятки природи поділяються на комплексні, ботанічні,

, зоологічні, гідрологічні та геологічні.

Законодавством Республіки Крим може бути встановлено додаткові категорії територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Території природних заповідників, заповідні зони біосфер-них заповідників, землі та інші природні ресурси, надані націо­нальним природним паркам, є власністю народу України.

Регіональні ландшафтні парки, зони - буферна, антропоген­них ландшафтів, регульованого заповідного режиму біосфер-них заповідників, землі та інші природні ресурси, включені до складу, але не надані національним природним паркам, заказ­ники, пам'ятки природи, заповідні урочища, ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки та парки-пам'ятки садо­во-паркового мистецтва можуть перебувати як у власності на­роду України, так і в інших формах власності, передбачених законодавством України.

Ботанічні сади, дендрологічні парки та зоологічні парки ство­рені до прийняття цього Закону, не підлягають приватизації.

У разі зміни форм власності на землю, на якій знаходяться заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища, парки-пам'ят­ки садово-паркового мистецтва, землевласники зобов'язані за­безпечувати режим їх охорони і збереження з відповідною пе­ререєстрацією охоронного зобов'язання.

Землі територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, а також землі природних територій та об'єктів, що ма­ють особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність і є відповідно до статті 6 зга­даного Закону об'єктами комплексної охорони, належать до зе­мель природоохоронного та історико-культурного призначення.

На землях природоохоронного та історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об'єктів чи першкоджає їх використанню за цільовим призначенням.


Розділ XIX. Правовий резким земель особливо охоронних територій______

2.2. Землі природних та біосферних заповідників

Природні заповідники - природоохоронні, науково-дослідні установи загальнодержавного значення, що створюються з ме­тою збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів з усією сукупністю їх компонентів, вивчення природних процесів і явищ, що відбуваються в них, розробки наукових засад охоро­ни навколишнього природного середовища, ефективного вико­ристання природних ресурсів та екологічної безпеки.

Ділянки землі та водного простору з усіма природними ре­сурсами повністю вилучаються з господарського використання і надаються заповідникам у порядку, встановленому Законом України "Про природно-заповідний фонд України" та іншими актами законодавства України.

Основними завданнями природних заповідників є збере­ження природних комплексів та об'єктів на їх території, прове­дення наукових досліджень і спостережень за станом навко­лишнього природного середовища, розробка на їх основі природоохоронних рекомендацій, поширення екологічних знань, сприяння у підготовці наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони навколишнього природного середовища та за­повідної справи.

На природні заповідники покладається також координація і проведення наукових досліджень на територіях заказників, пам'яток природи, заповідних урочищ у регіоні.

Біосферні заповідники є природоохоронними, науково-дос­лідними установами міжнародного значення, що створюються з метою збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів біосфери, здійснення фонового еколог­ічного моніторингу, вивчення навколишнього природного се­редовища, його змін під дією антропогенних факторів.

Біосферні заповідники створюються на базі природних за­повідників, національних природних парків з включенням до їх складу території та об'єктів природно-заповідного фонду


 




Земельне право України

інших категорій та інших земель і належать до всесвітньої гло­бальної мережі біосферних заповідників.

Для біосферних заповідників установлюється диференцій­ований режим охорони, відтворення та використання природ­них комплексів згідно з функціональним зонуванням:

? заповідна зона - включає території, призначені для збе­реження і відновлення найбільш цінних природних та мінімально порушених антропогенними факторами при­родних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу; її режим визначається відповідно до вимог, встанов­лених для природних заповідників;

? буферна зона - включає території, виділені з метою запоб­ігання негативному впливу за заповідну зону господарсь­кої діяльності на прилеглих територіях; її режим та поря­док створення визначаються відповідно до вимог, встановлених для охоронних зон природних заповідників;

? зона антропогенних ландшафтів -- включає території тра­диційного землекористування, лісокористування, водоко­ристування, місць поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності.

У межах території біосферних заповідників можуть виділя­тися зони регульованого заповідного режиму, до складу яких включаються регіональні ландшафтні парки, заказники, за­повідні урочища з додержанням вимог щодо їх охорони, вста­новлених Законом України "Про природно-заповідний фонд України".


Читайте також:

  1. CMM. Визначення моделі зрілості.
  2. Cкладне речення
  3. Cтатистичне вивчення причин розлучень.
  4. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  5. I визначення впливу окремих факторів
  6. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  7. II. Вивчення нового матеріалу
  8. II. Вивчення нового матеріалу
  9. II. Вивчення нового матеріалу
  10. II. Вивчення нового матеріалу.
  11. II. Вивчення нового матеріалу.
  12. II. Вивчення нового матеріалу.




Переглядів: 542

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття земель особливо охоронних територій | Землі національних природних і регіональних ландшафтних парків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.