Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Задача 15 з її задач про тищу бутилок спирту

Підприємство ввозить на митні територію України 1 000 пляшок горілки (0,5 л, 40%), контрактна вартість якої становить 4 000 доларів США. Визначити розмір (суму) мита, акцизного податку і ПДВ, які підлягають сплаті (ставка мита - 7,5 євро за 1 л 100% спирту). Визначить розмір (суму) податкового зобов'язання зі сплати мита, акцизного податку та ПДВ.

 

Розв'язання:

Оскільки ставка мита 7,5 євро за 1 л 100% спирту, то 1 л 100% спирту становить 49,49 грн. - розмір акцизного податку.

1000 пляшок x 0,5 літри = 500 літрів горілки

1) акцизний податок становить 500 x 49,49 x 0,4=9 898 грн., де 0,4% - наявність чистого спирту у горілці;

2) мито (500x7,5)x0,4=1500 євро, де 0,4% спирт;

3) ПДВ=4000 (договірна ціна) x 12 (курс валюти)=48000x0,2 (ставка)=16079,6 грн., де 0,2 ставка ПДВ 20%.

 

Білет 6 (36)

Аналітично-якийсь метод внесення зміг до податкового законодавства, його вплив на інші нормативні акти. Розкрити юридичну природу перехідних і кінцевих положень ПКУ і їх вплив на податкові правовідносини.

Сутність аналітичного методу полягає в тому, що визначається не загальна величина того чи іншого показника, а його зміна в плановому періоді під впливом певних факторів порівняно з базовим періодом. При цьому методі дуже важливим є прогнозування динаміки показників, що визначають дію окремих факторів. Такий метод має відносно точний характер і не потребує значних витрат часу. Він цілком припустимий у здійсненні прогнозних розрахунків і дає можливість ув' язати між собою окремі показники.

 

2. Порівняти особливості платників і податкових агентів в податку на прибуток підприємств і платників і податкових агентів податку з доходів фізичних осіб.

 

Основні елементи, правове регулювання, пільги збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію, крім електроенергії виробленої кваліфікованими когенераційними установками

Платниками збору є оптовий постачальник електричної енергії та виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії, та теплової енергії (далі - юридичні особи).

Об'єктом оподаткування збором є:

а) для оптового постачальника електричної енергії - вартість відпущеної електричної енергії без урахування податку на додану вартість;

б) для юридичних осіб - вартість відпущеної електричної енергії, що продається поза оптовим ринком електричної енергії, зменшена на вартість електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, а для гідроенергії - виключно у частині виробленої малими гідроелектростанціями без урахування податку на додану вартість.

Ставка збору становить 3 відсотки від вартості фактично відпущеної платником збору електричної енергії без урахування податку на додану вартість.

Базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному місяцю.Податкові декларації збору подаються платниками збору контролюючим органам у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.Форма податкової декларації встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу. Податкове зобов'язання із збору за базовий податковий (звітний) період визначається виходячи з ставки збору і вартості фактично відпущеної електричної енергії, яка є об'єктом оподаткування згідно із статтею 311 цього Кодексу.

Юридичні особи - виробники електричної енергії на малих гідроелектростанціях спрямовують кошти у розмірі збору на будівництво нових та реконструкцію і модернізацію діючих малих гідроелектростанцій.Контроль за цільовим використанням таких коштів здійснює національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

 

На підприємство була накладена фінансова санкція (пеня) за результатами перевірки Регіонального департаменту з контролю за алкоголем і тютюновими виробами. З рішенням не згодне. До якого органу підприємство повинно оскаржити рішення?

Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

56.2. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

56.3. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до контролюючих органів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів.

Скарги на рішення контролюючих органів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів та митниць подаються до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Первинні скарги на рішення регіональних управлінь Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів центрального органу державної податкової служби подаються до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів центрального органу державної податкової служби. Первинні скарги на рішення Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів центрального органу державної податкової служби подаються до центрального органу державної податкової служби.

 

5. Підприємство створене в травні. Операції, що підлягають оподаткуванню - у травні на 1000 грн, червні - 3000 грн, липні 5000 грн, серпні 20000, вересні 50000 грн, жовтні 30000 грн, листопаді 40000 грн, грудні 50000 грн. Вказати податки і збори, які повинно сплатити підприємство. Вказати строки, розрахувати суми податків, порядок сплати.

Податок на прибуток підприємств


Читайте також:

 1. I. Застосування похідної та інтеграла до роз’язування задач елементарної математики.
 2. А) Задачі, що розкривають зміст дій
 3. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
 4. Алгоритм розв’язання задачі
 5. Алгоритм розв’язання задачі
 6. Алгоритм розв’язання розподільної задачі
 7. Алгоритм розв’язування задачі
 8. Алгоритм розв’язування задачі
 9. Алгоритм розв’язування задачі
 10. Алгоритм розв’язування задачі
 11. Алгоритм розв’язування задачі
 12. Алгоритм розв’язування задачі
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
IX. Зміст рішення про результати розгляду скарги та його вручення | Перший звітний період для новостворених платників податку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.