Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні відомості

Сівба і садіння є одними з найвідповідальніших процесів під час вирощування сільськогосподарських культур, головним завданням якого є оптимальне розміщення в ґрунті насіння, бульб, коренеплодів та розсади з метою створення найкращих умов для росту і розвитку рослин та отримання в кінцевому результаті максимального врожаю. Одночасно з висіванням насіння в ґрунт, як правило, вносять мінеральні добрива.

Сівалки за призначенням поділяються на наступні групи:

- для сівби зернових культур – зернові, зернотукові (комбіновані), зернотрав’яні;

- для сівби просапних культур – кукурудзяні, бурякові, бавовникові та ін.;

- льонові;

- овочеві;

- лукові та парникові.

Садильні машини за призначенням поділяються на картоплесаджалки, розсадосадильні і висадкосадильні машини.

Здебільшого причіпні зернові комбіновані сівалки призначені для сівби вузькорядним (в межах 7,5 см) і широкорядним (в межах 15 см) способом насіння зернових та зернобобових культур з одночасним внесенням мінеральних добрив. Робочими органами сівалки є зернотукові ящики, висівні апарати, насіннє- і тукопроводи, сошники й загортачі.

Зернотукові ящикипризначені для зберігання і безперебійної подачі до висівних апаратів відповідної кількості посівного матеріалу (туків). Ящик складається з двох ємностей, розділених перегородкою. Передню ємність заповнюють насінням, а задню – мінеральними добривами.

Висівні апарати, закріплені у днищі кожного ящика, призначені для відбирання певної частини насіння із ящика та подачі його до сошників. На зернових і овочевих сівалках використовують котушкові (для насіння) та котушково-штифтові (для туків) висівні апарати. Картоплесаджалки обладнують ложечково-дисковими висаджувальними апаратами.

Насіннє- і тукопроводи призначені для транспортування насіння і мінеральних добрив від висівних апаратів до сошників. На посівних та садильних машинах застосовують трубчасті гумові, гофровані гумові, спірально-стрічкові, лійкоподібні, телескопічні та спірально-дротяні насіннє- і тукопроводи.

Сошникиутворюють у ґрунті борозенки для укладання на її дно насіння та добрив, присипання їх вологим шаром ґрунту. Зернові і овочеві сівалки обладнують одно- дводисковими сошниками. Характерною особливістю дискових сошників овочевої сівалки є наявність на їх поверхні реборд.

Загортачі– це спеціальні пристрої у вигляді зубів або прутиків на пружинних стояках, шлейфів, борінок, дисків, котків та ін., що призначені для повного загортання на задану глибину насіння, укладеного в борозенках, утворених сошниками, вирівнювання поверхні поля.

В зернових і овочевих сівалках регулюють висівні апарати на рівномірність і норму висіву насіння (в картоплесаджалці регулюють крок садіння картоплі), встановлюють сошники на задану глибину, визначають і встановлюють виліт маркера.

Спеціальні сівалки застосовують для сівби просапних культур (кукурудзи, соняшнику, сої, цукрових буряків). Особливістю конструкцій сівалок точного висіву є наявність окремих посівних секцій, що кріпляться до рами за допомогою паралелограмного механізму і розміщуються одна від одної на відстані міжряддя, з яким вирощують дану сільськогосподарську культуру та відсутності насіннєпроводів, оскільки висівні апарати розташовані безпосередньо над землею.

Висівний апарат бурякової сівалки ССТ-12В – це диск, на поверхні якого знаходяться три або один рядок комірок. Шляхом підбирання диску з відповідною кількістю комірок і зміною його частоти обертання регулюють норму висіву цукрових буряків.

Кукурудзяна сівалка СУПН-8А, складовими одиницями якої є вентилятор з повітропроводами, обладнана пневматичним висівним апаратом. Висівний диск цього апарату складається з двох жорстко з’єднаних між собою частин – основи і накладки з 14 або 22 отворами. Норму висіву насіння регулюють встановленням диска з різною кількістю отворів і зміною частоти його обертання.


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. I. Загальні положення
  4. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  5. IX. Відомості про військовий облік
  6. IX. Відомості про військовий облік
  7. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  8. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  9. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)
  10. А) загальні критерії
  11. Білковий обмін: загальні відомості
  12. Біографічні відомості




Переглядів: 546

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота №5 | Опис установки і методики експерименту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.