Психотерапія є окремою професією з власним теоретичним обгрунтуванням. Суть її полягає у діагностиці, науково обґрунтованому комплексному лікуванні розладів поведінки та/або захворювань психосоціального або психосоматичного походження за допомогою психотерапевтичних методів.
Психотерапевтичний процес базується на взаємодії між одним або кількома пацієнтами/клієнтами і одним або кількома психотерапевтами з метою сприяння позитивним змінам та подальшому розвитку особистості.
Професія психотерапевта характеризується готовністю до відповідального виконання вищезгаданих завдань. Психотерапевти зобов'язані максимально використовувати весь свій досвід для допомоги пацієнтам/клієнтам, виявляючи повагу до їх особи. Вступаючи у професійні стосунки, вони зобов'язані заявляти про свій професійний статус у відповідності до отриманої освіти.
Професійна компетентність та підвищення кваліфікації
Психотерапевти зобов'язані проводити свою практичну діяльність компетентно та з дотриманням етичних вимог. Вони зобов'язані постійно підвищувати свій професійний рівень і стежити за науковими досягненнями в галузі психотерапії.
Психотерапевти зобов'язані обмежити свою практику до таких галузей та методів лікування, в яких може бути доведене і підтверджене набуття ними достатніх знань та досвіду.
Конфіденційність
Психотерапевти зобов'язані дотримуватись принципу конфіденційності щодо всієї інформації, отриманої під час психотерапевтичної практики і супервізій, а також забезпечити дотримання конфіденційності допоміжним персоналом.