Тема 9. Трудовий розпорядок. Дисципліна праці. Дисциплінарна відповідальність
(2 бали)
Ключові слова:трудова дисципліна,внутрішній трудовий розпорядок, методи правового регулювання трудової дисципліни, моббінг, булінг, дисциплінарна відповідальність
Метою вивчення даної теми є формування у студентів уявлення про правове регулювання дисципліни праці за міжнародними стандартами та за національним законодавством різних країнах. Особливе місце у цьому посідає порівняння правового регулювання дисципліни праці в Україні з міжнародними стандартами та позитивним зарубіжним досвідом.
Студенти повинні усвідомити поняття, значення та сутність дисципліни праці. Детальну увагу слід приділити з’ясуванню сутності методів забезпечення трудової дисципліни у різних країнах з огляду на історичні особливості розвитку трудового права. Особливу увагу слід приділити дослідженню засобів, які сприяють встановленню комфортних психологічних умов праці працівників, зокрема спеціальним заходам проти “приставань”, моббінгу та булінгу, керуючись міжнародними стандартами та національними особливостями законодавства різних країн. Також студенти повинні знати що таке дисциплінарна відповідальність та які її види існують.
Після успішного засвоєння зазначених питань студент повинен вміти охарактеризувати правове регулювання дисципліни праці в Україні в світлі міжнародних стандартів і зарубіжного досвіду.
Зміст
1. Поняття та значення дисципліни праці.
2. Рекомендації МОП щодо правового регулювання внутрішнього трудового розпорядку підприємств, установ, організацій. Правове регулювання внутрішнього трудового розпорядку підприємств, установ, організацій у різних країнах.
3. Методи правового регулювання трудової дисципліни.
4. Заохочення до сумлінної праці.
5. Поняття і види дисциплінарної відповідальності. Дисциплінарні стягнення за законодавством України та зарубіжних країн.
6. Засоби, які сприяють встановленню комфортних психологічних умов праці. Поняття моббінгу та булінгу та заходи проти них.