Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання до практичних занять

39. На тютюновій фабриці при розробці проекту колективного договору одним з учасників робочої комісії було запропоновано включити до проекту змісту умову про виплату заробітної плати у натурі – тютюновими виробами у розмірі 20% від розміру заробітної плати працівника. Інші члени комісії не заперечували. Проект колективного договору було винесено на розгляд загальних зборів фабрики, на яких виступив юрисконсульт фабрики з промовою, що умова про виплату заробітної плати у натуральній формі у розмірі 20% суперечить нормам чинного законодавства. Але працівники фабрики не були проти включення цієї умови до колективного договору.

Хто правий в цій ситуації? Чи може запропонована умова бути включеною до змісту колективного договору? Які вимоги встановлено у міжнародних актах та у національному законодавстві України щодо форми виплати заробітної плати?

 

40. На новоствореному підприємстві, яке виготовляло будівельні матеріали юрисконсульт запропонував директорові при укладанні трудового договору з працівниками вносити до нього умову про те, що 25% заробітної плати буде видаватися працівникам будматеріалами. Свою пропозицію юрисконсульт обґрунтовував необхідністю швидкого збуту будматеріалів, що надало б можливість швидкого отримання прибутку і, як наслідок виплати премії працівникам за результатами успішності підприємства.

Директор замислився над цією пропозицією та звернувся до кафедри цивільно-процесуальних дисциплін та трудового права ХНПУ імені Г.С.Сковороди з проханням надати консультацію щодо законності пропозиції юрисконсульта.

Якими актами регулюється заробітна плата? Які вимоги встановлено у міжнародних актах та у національному законодавстві України щодо форми виплати заробітної плати? Дайте відповідь від імені кафедри чи відповідає пропозиція юрисконсульта вимогам чинного законодавства.

 

41. У юридичній фірмі “Статус” з метою стимулювання працівників до успішної праці менеджер запропонував директорові внести зміни до колективного договору щодо розмірів, місця та періодичності виплати заробітної плати. А саме:

1. виплачувати не всю заробітну плату – а її частину, яка дорівнює мінімальній заробітній платі, а якщо працівник виконає передбачений план справ, то у цьому випадку він у наступному місяці отримає все, що було нараховано, якщо ні – то отримає частину залишку пропорційно виконаному плану;

2. виплачувати заробітну плату не безпосередньо у юридичній фірмі, а у кафе, яке розташовано у сусідній будівлі, і з яким у фірми є договір на обслуговування працівників.

Проаналізуйте вказані пропозиції та дайте відповідь: чи відповідають вони міжнародним та національним стандартам щодо розмірів, місця та періодичності виплати заробітної плати.

 

42. На лікеро-винному заводі виникло питання: де провадити розрахунки по заробітній платі, якщо ст.7 Конвенції МОП №95, 1949 р. “Про охорону заробітної плати” заборонено провадити виплату заробітної плати у місцях продажу алкогольних напоїв або інших подібних місцях.

Дайте кваліфіковану відповідь.

 

Методичні рекомендації та завдання до самостійної роботи студентів

Питання до самостійної роботи

1. Форми оплати праці.

2. Структура заробітної плати.

3. Системи оплати праці.

4. Принципи оплати праці при виконанні роботи в умовах, які відрізняються від нормальних.

 

Самостійна робота за темою 8 “Заробітна плата” передбачає розгляд студентами вищезазначених питань, які не розглядалися під час аудиторної роботи, за літературою, вказаною до теми. Студент не обмежується у виборі літературних джерел і може використовувати будь-які інші джерела.

Для більш глибокого засвоєння матеріалу по даній темі слід спробувати вирішити завдання до практичних занять, але це слід робити тільки за умови первинного вивчення теоретичного матеріалу. Оволодіння темою є успішним у випадку засвоєння студентом сутності ключових слів та можливості відповісти на наступні питання:

1. Що таке заробітна плата?

2. У якій формі виплачується винагорода за виконану працю?

3. Який склад має структура заробітної плати?

4. Які методи правового регулювання заробітної плати за трудовим законодавством України та зарубіжних країн Ви знаєте?

5. Які системи оплати праці існують за міжнародними актами таза національним законодавством?

6. Що таке мінімальна заробітна плата?

7. Який порядок встановлення і зміни державного мінімуму заробітної плати в Україні та закордоном?

8. Які принципи покладено в основу оплати праці при виконанні роботи в умовах, які відрізняються від нормальних за трудовим законодавством України та зарубіжних країн?

9. Які правила щодо місця, порядку та періодичності виплати заробітної плати існують за міжнародними актами, законодавством України та зарубіжних країн?

10. Які засоби захисту заробітків працівників від надмірних вирахувань за міжнародними актами, за законодавством України та країн зарубіжжя Ви можете назвати?

11. Як можна охарактеризувати правове регулювання заробітної плати в Україні в світлі міжнародних стандартів і зарубіжного досвіду?

 

 


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  3. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  4. II. Завдання на проект.
  5. II. Перевірка домашнього завдання.
  6. II. Перевірка домашнього завдання.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. II. Перевірка домашнього завдання.
  11. II. Перевірка домашнього завдання.
  12. II. Перевірка домашнього завдання.




Переглядів: 409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 8. Заробітна плата | Тема 9. Трудовий розпорядок. Дисципліна праці. Дисциплінарна відповідальність

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.