Ключові слова:заробітна плата,структура заробітної плати, методи регулювання заробітної плати, системи оплати праці.
Метою вивчення даної теми є формування у студентів уявлення про правове регулювання заробітної плати за міжнародними стандартами та за національним законодавством різних країнах. Особливе місце у цьому посідає порівняння правового регулювання заробітної плати в Україні з міжнародними стандартами та позитивним зарубіжним досвідом.
Студентам слід зосередити свою увагу на дослідженні поняття заробітної плати, її структури таким чином, щоб усвідомити їх значення та сутність у сучасному світі. Особливу увагу слід приділити сферам та методам правового впливу на регулювання заробітної плати керуючись міжнародними стандартами та національними особливостями законодавства різних країн.
Після успішного засвоєння зазначених питань студент повинен вміти охарактеризувати правове регулювання заробітної плати в Україні в світлі міжнародних стандартів і зарубіжного досвіду.
Зміст
1. Поняття заробітної плати за міжнародними актами та за національним законодавством. Форми оплати праці.
2. Структура заробітної плати.
3. Методи правового регулювання заробітної плати. Поняття мінімальної заробітної плати, порядок встановлення і зміни державного мінімуму заробітної плати.
4. Системи оплати праці.
5. Принципи оплати праці при виконанні роботи в умовах, які відрізняються від нормальних.
6. Правила, які стосуються місця, порядку та періодичності виплати заробітної плати за актами МОП та за нормами національного законодавства.
7. Засоби захисту заробітків працівників від надмірних вирахувань.