Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перша допомога при кровотечі. Види кровотеч.

Перша допомога при пораненні.

Перша допомога при пораненні та кровотечі

 

При наданні допомоги необхідно дотримуватись таких правил:

- забороняється промивати рану водою або будь-якою лікарською сировиною, засипати порошком, замощувати марлями бо це перешкоджає її загоєнню;

- обережно зняти бруд навколо рани змастити настойкою йоду;

- накласти стерильну пов'язку;

Той хто надає допомогу при пораненнях повинен вимити руки або замостити пальці настойкою йоду. Торкатись самої рани навіть немитими руками забороняється.

Якщо рана забруднена землею, необхідно терміново звернутися до лікаря для надання протиправцевої сироватки.

 

Кровотечі, при яких кров витікає з рани або природних отворів тіла назовні прийнято називати зовнішнім. Кровотечі, при яких кров накопичується в порожнинах тіла, називаються внутрішніми. Серед зовнішніх кровотеч найчастіше спостерігаються кровотечі з ран, а саме:

капілярна – при поверхневих ранах, при цьому кров з рани витікає краплями;

венозна – при більш глибоких ранах, наприклад різаних, колотих відбувається густе витікання крові темно-червоного кольору;

артеріальна – при глибоких, рублених, колотих ранах; артеріальна кров яскраво червового кольору б’є струмом з пошкоджених артерій, в яких вона знаходиться під великим тиском.

змішана – в тих випадках, коли в рані кровоточать водночас вени i артерії. Найчастіше така кровотеча спостерігається при глибоких ранах.

 

5.2.1. Зупинка кровотечі пов'язкою.

Для зупинки кровотечі необхідно:

- підняти поранену кінцівку;

- закрити рану, що кровоточить, перев'язувальним матеріалом (з пакету) складеним в жмуточок i придавити зверху, не торкаючись пальцями самої рани; в такому положенні не відпускаючи пальців, тримати 4-5 хвилин. Якщо кровотеча зупиниться, то не знімаючи накладеного матеріалу, поверх нього накласти ще одну подушечку, з іншого пакету або шматок вати i забинтувати поранене місце з невеликим натиском, щоб не порушувати кровообігу пошкодженої кінцівки. При бинтуванні руки або ноги витки бинту повинні йти знизу вгору від пальців до тулуба.

- при сильній кровотечі, якщо п неможливо зупинити стискальною пов'язкою, слід здавити кровоносні судини, що живлять ранену область, пальцями, джгутом або закруткою чи зігнути кінцівки в суглобах. В усіх випадках, при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря i вказати йому точний час накладання джгута (закрутки).

Кровотечі з внутрішніх органів представляють велику небезпеку для життя.

Внутрішня кровотеча розпізнається по різкій блідості обличчя, слабкості, дуже частому пульсі, задишці, запамороченню, сильній спразі. В таких випадках необхідно терміново викликати лікаря i до його приходу створити потерпілому повний спокій. Не можна давати йому пити, якщо є підозра на поранення органів черевної порожнини. На місце травми необхідно покласти „холод".

 

5.2.2. Зупинка кровотечі з кінцівки згинанням и в суглобах.

Кровотеча з кінцівки може бути зупинена згинанням її в суглобах, якщо немає перелому кісток цієї кінцівки.

У потерпілого слід швидко засучити рукав або брюки; зробивши жмуточок з будь-якої тванини, вкласти його в ямку, що утвориться при згинанні суглоба, розташованого вище місця поранення, після цього сильно, до відказу, зігнути суглоб над цим жмуточком. При цьому стискається артерія, що проходить в місці згинання, i подає кров до рани. В такому положенні зігнену ногу або руку треба зв'язати або прив'язати до тулуба потерпілого.

 

5.2.3. Зупинка кровотечі джгутом або закруткою.

Коли згинання в суглобі застосувати неможливо (наприклад, при одночасному переломі кісток тієї ж кінцівки), то при сильній кровотечі слід перетягнути всю кінцівку, накладаючи джгут. В якості джгута краще всього використовувати будь-яку тканину, що розтягується, гумову трубку, тощо. Перед накладанням джгута кінцівку (руку або ногу) потрібно підняти. Джгут накладають на найближчу до тулубу частину плеча або стегна. Місце, на яке накладають джгут повинно бути обгорнуте чимось м'яким, наприклад, декількома шарами бинту або шматками марлі, щоб не прищемити шкіру.

Перетягування джгутом кінцівки не повинно бути надмірним, бо при цьому можуть бути стягнуті i постраждати нерви; натягати джгут потрібно тільки до припинення кровотечі. Якщо кровотеча повністю не припинилась, слід накласти ще декілька оборотів джгута.

Правильність накладання джгута перевіряють по пульсу. Якщо він промацується, джгут накладений невірно, його потрібно зняти i накласти знову. Приймати накладений джгут більше 1,5 - 2,0 год. не допускається, бо це може призвести до змертвіння знекровлених кінцівок.

Біль, якого завдає накладений джгут, буває дуже сильним, тому інколи потрібно на деякий час зняти джгут. Перед цим необхідно притиснути артерію, по якій йде кров до рани, i дати потерпілому перепочити від болю, а кінцівки – отримати деякий приплив крові. Після цього джгут накладають знову. Розпускати джгут слід поступово i поволі. Навіть якщо потерпілий може витримати біль від джгута, все одно через годину його слід обов'язково зняти на 10-15 хв.

За відсутністю під рукою джгута перетягувати кінцівку можна закруткою, зробленого з матеріалу що не розтягується: краватки, поясу, скрученої хустки або рушника, мотузки, ременя тощо.

Матеріал, з якого робиться закрутка, обводиться навколо піднятої кінцівки, покритої чимось м'яким (наприклад, декількома шарами бинту), i зв'язується вузлом по зовнішній стороні кінцівки. В цей вузол, або під нього просмикується будь-який предмет у вигляді палки, що закручується до припинення кровотечі. Закрутивши до необхідного ступеня палку, її закріплюють так, щоб вона не могла самовільно розкрутитись. Після накладання джгута або закрутки необхідно написати записку з вказівкою часу її накладання i вкласти її в пов'язку під бинт або джгут.

При кровотечі з носу потерпілого слід усадити, нахилити голову вперед, розстебнути йому комір, покласти на перенісся холодну примочку, ввести в ніс шматок вати або марлі, змоченої 3% розчином перекису водню, стиснути пальцями крила носу на 4-5 хв.

При кровотечі з рота (кривавому блювотинні) потерпілого слід покласти i терміново викликати лікаря.

 


Читайте також:

  1. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  2. В Харкові відбулася перша персональна виставка творів художника, на якій було виставлено 120 творів.
  3. ВИДИ КРОВОТЕЧ. Зупинка зовнішньої кровотечі.
  4. Державна допомога сім'ям з дітьми
  5. Долікарська допомога при різних видах ушкоджень
  6. Долікарська допомога при термічних впливах
  7. Допомога Італії Франції.
  8. Допомога консультантів в роботі з ПК
  9. Допомога малозабезпеченим сім'ям
  10. Допомога потенційному суїциданту
  11. Допомога при особливих видах травм
  12. Допомога при тимчасовій непрацездатності




Переглядів: 923

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зовнішній масаж серця | Перша допомога при переломах, звихненнях, ударах, розтягуванні зв'язок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.