ВИБІР ІНШИХ ЗАСОБІВ МЕХАНIЗАЦIЇ, IНСТРУМЕНТУ ТА IНВЕНТАРЯ
Крім ведучої машини – баштового крану необхідно також визначити потребу в інших технічних засобах, які необхідні для виконання мурувальних робіт та улаштування монолітного залізобетонного каркасу (додаток Г).
Засіб для укладання бетонної суміші в опалубку - бетононасос, а конкретну машину, яка забезпечить укладання бетонної суміші в опалубку на об'єкті, треба вибрати самостійно. Для цього необхідно задати годинний потік бетону на основі того, що за зміну треба вкладати в опалубку колон 40-70 кубометрів бетону, отже, за годину 5-9 кубометрів при 8-годинній зміні. Годинна продуктивність машини, якою укладається бетонна суміш, повинна бути в 1,3-1,5 рази більшою від годинного потоку бетонної суміші, який необхідно забезпечити. Продуктивності бетононасосів наведені в табл. 7 та довідниках.
Ущільнюють бетонну суміш глибиннимивібраторами (табл. 8 та довідники), годинна продуктивність вібратора, м3/год підраховується за формулою
, /26/
де r ‑ радіус дії вібратора (0,2 м);
Kв ‑ коефіціент використання за часом (0,35);
hб ‑ товщина шару бетону, що ущільнюється (приблизно 0,4 м);
t1 ‑ термін вібрації на одному місці (10 с);
t2 ‑ термін переходу на чергову стоянку (5 с).
Ведучою машиною бетонування є бетононасос. Тому продуктивність вібратора повинна перевищувати продуктивність цієї машини, щоб гарантувати розрахований темп укладання бетонної суміші. Якщо продуктивність одного вібратора недостатня, треба брати їх декілька. Діаметр булави вібратора підбирається залежно від геометричних розмірів конструкції, що бетонується, розміщення арматури та закладних деталей в ній.
Таблиця 7
Технічні характеристики бетононасосів
Найменування
показника
Тип бетононасоса
Примітка
СБ-95
С-296
БНГ-25
І
Продуктивність, м3/год
Дальність подавання суміші, м
по горизонталі
по вертикалі
Найбільша крупність заповнювача, мм
Діаметр бетоноводу, мм