Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розряд виду 650 – 290

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з усним відніманням круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; формувати навички усного додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань (див. додаток на с. 150)

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися віднімати круглі трицифрові числа з переходом через розряд; продовжимо роботу над розв’язуванням розширеної задачі на зведення до одиниці.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення нового матеріалу (с. 89, завдання 573)

— Розгляньте записи і поясніть, як виконали віднімання.

650 – 290 =

200 90

— Розглянемо перший спосіб.

Розкладемо від’ємник на розрядні доданки 290 = 200 + 90. Віднімаємо від зменшуваного 650 спочатку 200 — вийде 450. Від 450 віднімаємо 90 — вийде 360.

— Розглянемо другий спосіб.

650 — це 65 дес., 290 — це 29 дес.

65 дес. – 29 дес. = 36 дес. = 360

2. Первинне закріплення нового матеріалу (с. 89, завдання 574)

— Знайдіть різницю зручним для вас способом.

— Поясніть обчислення.

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Робота над задачею на зведення до одиниці (с. 89, завдання 575)

— Прочитайте задачу.

Аналіз змісту задачі за питаннями вчителя.

— Про що йдеться в задачі? (Про кілограми і дні)

— За скільки днів хазяйка витратила 14 кг картоплі? (За 7 днів)

— Що можемо дізнатися, маючи такі дані? (Скільки кілограмів картоплі витрачає хазяйка за 1 день.)

— Якщо денна норма збільшиться на 1 кг, якою дією ми дізнаємося нову денну норму? (Додаванням)

— Знаючи нову денну норму, чи зможемо ми відповісти на питання задачі? (Так)

— Якою дією? (Діленням)

— Скільки дій у цій задачі? (Три)

— Складіть умову та розв’яжіть задачу.

Один учень працює за закритою дошкою, решта — в зошитах. Після перевірки 3–5 зошитів за вибором учителя дошка відкривається, проводиться перевірка розв’язання задачі з коментуванням до кожної дії і повною відповіддю.

Розв’язання

1) 14 : 7 = 2 (кг) — за один день витрачала господарка

2) 2 + 1 = 3 (кг) — стала витрачати господарка за один день

3) 18 : 3 = 6 (дн.)

Відповідь: на 6 днів вистачить 18 кг картоплі, якщо денна норма витрати збільшиться на 1 кг.

— Складіть обернену задачу, щоб знайти число 18. (За 7 днів господарка витратила 14 кг картоплі. Скільки кілограмів картоплі витратить господарка за 6 днів, якщо денна норма витрати збільшиться на 1 кг?)

2. Робота над задачею (с. 90, завдання 576)

— Прочитайте задачу.

— Скільки кілограмів слив упакували в ящики? (72 кг)

— Скільки кілограмів в одному ящику? (8 кг)

— Скільки ящиків відвезли в перший кіоск? (4 ящики)

Учитель пропонує розв’язати задачу одним з можливих способів.

На дошці — схеми розв’язання задачі.

I спосіб

II спосіб:–(–•) :

Викликають двох учнів, які можуть доповнити схеми числами і виконати обчислення з поясненням.

3. Розв’язування задачі (с. 90, завдання 577)

— Прочитайте задачу.

— Скільки опадів випадає за рік в зоні мішаних лісів? (640 мм)

— А в степовій зоні? (340 мм)

— Прочитайте питання задачі.

— Якою дією дамо відповідь на питання задачі? (Відніманням)

Один учень біля дошки коментує прийом віднімання, решта — записують у зошитах розв’язання задачі.

Розв’язання

640 – 340 = 640 – 300 – 40 = 300 (мм)

Відповідь: на 300 мм більше випадає опадів в зоні мішаних лісів.

VI. Підсумок уроку

— Поясніть, яким способом вам легше обчислити приклад 540 – 390.

VII. Домашнє завдання

С. 90, завдання 578; 579.

 

 


Читайте також:

  1. II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.
  2. Відмінювання займенників різних семантико-граматичних розрядів
  3. Відмінювання різних розрядів числівників
  4. Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд виду 420 – 70. Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій
  5. Власні і загальні іменники як лексико-граматичні розряди за специфікою виявлення категорії числа
  6. Газорозрядні лампи .
  7. Газорозрядні лічильники
  8. Джерела світла: газорозрядна лампа натрієва, цоколь Е40.
  9. Джерела світла: газорозрядна лампа натрієва, цоколь Е40.
  10. Джерела світла: газорозрядна лампа ртутна ДРЛ-1000, цоколь Е40, а також інші аналогічні лампи.
  11. Джерела світла: газорозрядні лампи (металогалогенні, натрієві), цоколь Е40, а також інші аналогічні лампи.
  12. Джерела світла: газорозрядні лампи (натрієві, металогалогенні), цоколь Е40, а також інші аналогічні лампи.




Переглядів: 696

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МАТЕМАТИКА 27.01 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.