Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд виду 420 – 70. Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій

Мета: ознайомити учнів з прийомами віднімання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій; формувати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

І.Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Гра «шифрувальник»

3. Гра «допоможіть сові розв’язати кругові приклади» (с. 88, завдання 564)

4. Робота індивідуального контролю

1. Обчисліть приклади.


713 + 242

983 – 471

425 + 562

849 – 335


2. Заповніть пропуски.


5 м 7 см = см

4 см 5 мм = мм

3 дм 2 см = см


5. Письмове виконання завдання 563 (с. 88)

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися віднімати круглі трицифрові числа з переходом через розряд; продовжимо роботу над розв’язуванням розширеної задачі на зведення до одиниці.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота (с. 88, завдання 562)

2. Пояснення нового матеріалу (с. 88, завдання 565)

— Розгляньте записи та поясніть, як виконали віднімання.


420 – 70 =

420 – 70 =

300 120

50 20

120 – 70 = 50

300 + 50 = 350


— Розглянемо перший спосіб.

Для того, щоб від 420 відняти 70, потрібно число 420 розкласти на зручні доданки.

Оскільки від 20 сімдесят відняти не можна, ми в сотнях займемо одну сотню, буде 120. Тепер від 120 віднімемо 70, отримаємо 50. А потім до 300 додамо 50 і отримаємо 350. Аналогічно розглядається другий спосіб розв’язання цього прикладу, тільки тепер на зручні доданки розкладається від’ємник 70. Можна запропонувати учням самостійно пояснити другий спосіб розв’язання.

3. Первинне закріплення нового матеріалу (с. 88, завдання 566)

— Знайдіть різницю зручним для вас способом.

— Поясніть обчислення.

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Робота над задачею (с. 88, завдання 567)

— Для того, щоб знайти масу 1 л бензину, треба дізнатися масу 1 л гасу.

1000 – 200 = 800 (г) — маса 1 л гасу

Тепер можемо дізнатися масу 1 л бензину, для цього: 800 – 90 = 710 (г).

2. Робота над задачею на зведення до одиниці (с. 89, завдання 568)

Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови.

18 м тканини — 9 дитячих плащів

24 м тканини —? дорослих плащів (?, на 2 м >)

План розв’язання

1) Скільки метрів тканини йде на один дитячий плащ?

2) Скільки метрів тканини йде на один дорослий плащ?

3) Скільки плащів для дорослих можна пошити з 24 метрів тканини?

Розв’язання задачі учні записують самостійно.

Розв’язання

1) 18 : 9 = 2 (м) — йде на пошиття одного дитячого плаща

2) 2 + 2 = 4 (м) — йде на пошиття одного дорослого плаща

3) 24 : 4 = 6 (пл.)

Відповідь: 6 плащів для дорослих можна пошити з 24 метрів тканини.

Після розв’язання задачі учні зачитують тільки відповіді.

3. Робота за картками

— Обчисліть вирази. Знайдіть вирази, які мають однакові значення. Зафарбуйте їх однаковим кольором.


480 + 20

294 + 0

300 – 200

75 – 25

75 + 25

480 – 20

294 – 0

300 + 200


3. Гра «Знайди “зайве” число»

1) 5; 10; 11; 15; 20;

2) 40; 30; 19; 20;

3) 12; 16; 34; 13.

Відповідь: 1) 11 — не ділиться на 5; 2) 19 — не кругле; 3) 13 — не парне.

4. Завдання з логічним навантаженням (с. 89, завдання 569)

VI. Підсумок уроку

— Поясніть, яким способом вам легше обчислити приклад 540 – 90.

Завдання для допитливих

Господарка купила два відра картоплі, по 8 кг у кожному, 4 кг капусти і 9 кг яблук. Скільки кілограмів овочів купила господарка?

Відповідь: 8 • 2 + 4 = 20 (кг) — овочів купила господарка. Яблука не враховуємо, адже це — фрукти.

VII. Домашнє завдання

С. 89, завдання 570; 571.

 


Читайте також:

  1. I. Застосування похідної та інтеграла до роз’язування задач елементарної математики.
  2. II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.
  3. III. Вправи з початкового положення стоячи.
  4. N – чисельність популяції
  5. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  6. VІI. Утворіть вищий та найвищий ступені порівняння від прислівників із вправи VI.
  7. А) Задачі, що розкривають зміст дій
  8. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  9. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  10. Акробатичні вправи
  11. Акробатичні вправи.
  12. Аксіома неперервності дійсних чисел




Переглядів: 959

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
IV. Вивчення нового матеріалу | МАТЕМАТИКА 27.01

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.