Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Акробатичні вправи

Акробатичні вправи входять до програми всіх класів. Ці вправи сприяють розвитку сили, спритності, швидкості, гнучкості, сміливості, рішучості, привчають орієнтуватись у просторі, поліпшують функції вестибулярного апарата.

Для занять акробатичними вправами в початкових класах школи необхідно мати килимові доріжки і гімнастичні мати з чохлами.

Рис. 51

Одна з обов'язкових вимог при проведенні занять — це дотримання санітарно-гігієнічних умов. Килимові доріжки і мати повинні бути завжди чистими покривала на матах треба використовувати тільки для занять акробатикою і регулярно прати. В теплу пору року найпростіші і акробатичні

вправи можна проводити на рівному трав’яному майданчику.

Бажано, щоб на трав'яному майданчику найпростішими акробатичними вправами займалося одночасно якомога більше учнів. В залі вправи виконують групами (залежно від кількості килимових доріжок і гімнастичних мат).

Акробатичні вправи поділяються на дві групи. До однієї належать динамічні вправи, до другої — статичні.

З групи динамічних вправ програмою для початкових класів передбачено:

- групування (сидячи, лежачи на спині, в присіді — рис. 50); перекати (назад, в сторону); перекиди вперед (рис. 51).

З групи статичних вправ передбачено вивчення стойки на лопатках (рис. 52)

Навчання треба починати з підготовчих вправ до групувань:

1. Енергійні нахили тулуба вперед, до ніг.

2. Глибоке присідання на всій ступні з захватом гомілок обома руками.

3. Лежачи на спині, підтягання ніг до грудей.

4. Сидячи з прямими ногами, одночасне підтягання ніг до грудей і нахилення тулуба до ніг.

5. Сидячи з прямими ногами, нахили тулуба вперед, до ніг.

6. Те саме з захватом гомілок руками.

Після підготовчих вправ можна перейти до групувань:

1. Групування сидячи: з положення сидячи на підлозі зігну ти ноги в колінах, ступні поставити трохи нарізно, руками захопити із зовні верхні частини гомілок і підтягнути ноги до грудей, коліна нарізно, голова між колінами, нахилена.

2. Групування лежачи на спині: з положення лежачи на спині підтягнути ноги до грудей, взятись руками за гомілки і підтягнути коліна до плечей, а плечі до колін, коліна нарізно, голова між колінами, нахилена.

3. Групування в присіді: із стойки ноги нарізно на ширині однієї ступні, ступні паралельно, глибоко присісти (спочатку на носках, а потім і на всій ступні) і одночасно нахилити тулуб до колін, руками захопити гомілки і різко притягнути тулуб до колін, голова між колін, нахилена.

Опанувавши групування, можна перейти до вивчення перекатів.

Перекатами називаються акробатичні вправи, в яких від­бувається послідовне дотикання окремих частин тіла до підлоги без перевертання через голову.

Перекат назад з упору присівши в положення групування лежачи на спині і перекатом вперед прийти в упор присівши.

Щоб виконати цю вправу, спочатку треба зробити кілька перекатів вперед і назад в положення групування лежачи на спині, привернувши увагу учнів до компактності групування під час перекатів.

Перед демонструванням вправи слід наголосити на тому, що під час перекату спочатку послідовно переходять у положення групування в присіді, сидячи і лежачи, а при зворотному русі — в групування лежачи, сидячи і в присіді до упору присівши.

При проведенні акробатичних вправ бажано, щоб одні діти виконували вправи, а інші спостерігали за ними і відмічали помилки.

Перекат в сторону з упору стоячи на колінах. Навчання цієї вправи треба починати з перекату в сторону з упору стоячи на колінах у групуванні. Ставши лівим боком до мати або килима, прийняти вихідне положення в упорі стоячи на колінах, сильніше зігнути ноги в колінах, тулуб і голову нахилити вперед (до. ніг), перекотитись на лівий бік, на спину, на правий бік і повернутись у вихідне положення.

Після того як діти засвоять цю вправу в лівий і правий бік, треба перейти до вивчення перекату в сторону з упору, стоячи на колінах з групуванням під час перекату на спині, а потім і до перекату з упору стоячи на одному коліні.

Перекат в сторону з упору стоячи на одному коліні. Стати на ліве коліно лівим боком до мати, руки на підлогу (кисті під плечима), праву ногу вбік на носок. Згинаючи ліву руку і обпи­раючись передпліччям об підлогу, перекотитись на лівий бік, спину, правий бік до положення стоячи на правому коліні, ліва нога в сторону, на носок.

Перекати необхідно робити як вправо, так і вліво.

Після освоєння перекатів слід перейти до вивчення перекидів.

Перекидами називаються вправи, в яких відбувається пере­вертання через голову навколо поперечної осі з послідовним дотиканням до підлоги окремими частинами тіла.


Читайте також:

 1. Акробатичні вправи.
 2. Вправи для вдосконалення органів дихання
 3. Вправи для відробітку голосних і приголосних звуків
 4. Вправи для очей.
 5. Вправи для розвитку і вдосконалення професійно важливих якостей
 6. Вправи для розвитку пісенної творчості.
 7. Вправи для самостійної роботи
 8. ВПРАВИ ДО ТЕМИ 12
 9. ВПРАВИ ДО ТЕМИ 2
 10. ВПРАВИ ДО ТЕМИ 4
 11. ВПРАВИ ДО ТЕМИ 8
Переглядів: 1974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Акробатичні вправи. | Заходи попередження травм на заняттях гімнастикою.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.