Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ділення виду 360:3

Мета: ознайомити учнів з прийомом ділення числа виду 360 : 3; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків; закріплювати вміння розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного; розвивати навички усних обчислень; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомом ділення числа виду 360: 3.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усні підготовчі вправи (с. 742,завдання934)
2. Пояснення способу обчислень (с 142, завдання 935)
— Розгляньте запис і поясніть спосіб обчислення.
Міркування здійснюється за відомою пам'яткою, засобом прийому укрупнення розрядних одиниць:
360 : 3 = 36 дес. : 3 = 12 дес. = 120
3. Розв'язувати з коментуванням (с. 142,завдання 936)
960 : 3 = 96 дес. : 3 = 32 дес. = 320
280 : 2 = 140
840:2 = 420
60 • 4 : 8 = 240 : 8 = ЗО
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачами
Завдання 937 (с. 142)
— Прочитайте задачу.
— Складіть коротку умову в таблиці.
— Про які коробки йдеться в задачі?
— Що знаємо про поросят?
— Що знаємо про баранів?
— Що запитується в задачі?

— Що дізнаємося в першій дії? (Яка загальна маса п'ятьох поросят.)
— Що дізнаємося в другій дії? (Яка загальна маса чотирьох однакових баранів.)
— Якою дією дамо відповідь на питання задачі? (Діленням)
— Розв'яжіть задачу самостійно. Розв'язання
1) 20 • 5 = 100 (кг) — загальна маса п'ятьох поросят;
2) 380 —100 = 280 (кг) — загальна маса чотирьох однакових баранів; 3
3)280: 4 = 70(кг)
Відповідь: 70 кг маса одного барана.
Завдання 938 (с. 143)
— Прочитайте задачу.
— Про кого йдеться в задачі? (Про майстра токаря та його учня)
— Складіть коротку умову в таблиці.

— Що .можемо дізнатися про учня токаря? (Скільки деталей він обробляє за 5 год.)
— Скільки деталей обробляє майстер за 2 год? (Стільки, скільки учень за 5 год.)
— Як дізнатися, скільки деталей за годину обробляє майстер? (Кількість деталей поділити на 2 год.)
— Скільки дій у задачі? (Дві)
— Розв'яжіть задачу виразом. Розв'язання
(8•5): 2=20(дет.)
Відповідь: 20 деталей за годину обробляє майстер.
— Складіть обернену задачу.
Завдання 939 (с. 143)
Розв'язання
Батарейка — 1 частина, ліхтарик — 4 частини.
1) 1 +4 = 5 (част.) — становлять 10 грн.
2) 10 : 5 = 2 (грн) — становить 1 частина.
3) 2 * 4 = 8 (грн) — грошей у хлопчика.
Завдання 940 (с. 143)
Розв'язання
(2•12): 4=6 (грн.)
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв'язування логічної задачі
В одному мішку 48 кг борошна, а в другому — наполовину менше. Чому дорівнює чверть половини всієї муки?
Розв'язанняС
Якщо в другому мішку наполовину менше, ніж в першому, то в другому мішку — половина першого.
48 : 2 = 24 (кг) — борошна в другому мішку.
48 + 24 = 72 (кг) — борошна в обох мішках.
Чверть половини всієї муки — це її восьма частина.
72 : 8 = 9 (кг) — складає чверть половини всієї муки.
Відповідь: 9 кг.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Якою дією можна перевірити дію множення?
— З якою дією пов'язане множення?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 143, завдання 941; 942.

 

 


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. III. За виділенням або поглинанням енергії
  3. IV Етап: Вибір стратегії керування виявленими ризиками й виділення пріоритетних напрямків роботи
  4. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
  5. АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ВИДІЛЕННЯ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ
  6. Антропогенез – процес виділення людини з тваринного святу, олюднення мавпи під впливом суспільної практики.
  7. Антропогенез – процес виділення людини з тваринного святу, олюднення мавпи під впливом суспільної практики.
  8. Б – розділення гелю на дві фази
  9. БАГАТОСТАНЦІЙНИЙ ДОСТУП І МЕТОДИ РОЗДІЛЕННЯ СИГНАЛІВ ЗЕМНИХ СТАНЦІЙ
  10. ВИВЧЕННЯ ПОГЛИНАННЯ ЛИСТКАМИ СО2 І ВИДІЛЕННЯ О2 ПІД ДІЄЮ СВІТЛА
  11. ВИВЧЕННЯ ПОГЛИНАННЯ ЛИСТКАМИ СО2 І ВИДІЛЕННЯ О2 ПІД ДІЄЮ СВІТЛА
  12. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.




Переглядів: 550

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | МАТЕМАТИКА 06.04

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.