- Консенсуальним - бо вважається укладеним у момент досягнення між сторонами згоди.
- сплатним і безоплатним - у безоплатному договорі доручення на довірителя покладаються обов'язки прийняти все виконане повіреним, а також забезпечити останнього коштами, необхідними для виконання доручення. Відповідно до ЦК України обов'язок довірителя відшкодувати повіреному витрати, пов'язані з виконанням доручення, випливає з норми частини 2 ст. 1007.
- Фідуціарний - у відповідності до ст. 1005 ЦК України цей договір має бути виконано особисто повіреним, договір доручення може припинятися при відмові від нього довірителя або повіреного (ст..1008 ЦКУ)
Сторонамидоговору доручення є повірений і довіритель.
Повірений — особа, яка зобов'язується виконати юридичні дії;
довіритель— особа, яка доручає повіреному виконати всі дії.
Повіреним і довірителем можуть бути дієздатні громадяни та юридичні особи.
Слід мати на увазі, що юридичні особи повинні діяти в межах статутної правоздатності, а громадяни, які укладають і виконують договори доручення з комерційною метою, мають бути зареєстровані як підприємці.
Строк договору доручення залежить від характеру доручення. Відповідно до ЦК України договір доручення може бути укладений з вказівкою про строк, протягом якого повірений виконує обов'язки від імені довірителя, а також без такої вказівки (ст. 1001 ЦКУ).
Мета договору доручення — здійснення повіреним прав довірителя, набуття, зміна і припинення для нього прав та обов'язків шляхом здійснення угод.