Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МОМЕНТ ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ У ПОКУПЦЯ ТА РИЗИК ВИПАДКОВОГО ЗНИЩЕННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ МАЙНА.

 

Момент переходу права власності до покупця за договором купівлі-продажу визначається за загальним правилом , передбаченим у ст..334 ЦКУ, а саме: право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено в договорі чи законі. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Ризик випадкового знищення або пошкодження майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором чи законом. За договором купівлі-продажу такий ризик переходить до покупця з моменту передання йому товару, тобто з моменту, коли вважається, що продавець виконав свій обов’язок передати товар покупцеві, якщо інше не встановлено законом чи договором.

Товар вважається наданий в розпорядження покупця, якщо у строк, встановлений у договорі, він готовий до передання покупцеві у належному місці, покупець поінформований про це і товар відповідним чином ідентифікований для цілей договору.

Якщо з договору не випливає обов’язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходженні, обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві. У такому випадку ризик випадкового знищення або пошкодження майна переходить до покупця з моменту укладення договору купівлі-продажу.

Відповідно до ч.3 ст.668 ЦКУ умова договору купівлі-продажу про те, що ризик випадкового знищення або пошкодження товару переходить до покупця з моменту здачі товару першому перевізникові, на вимогу покупця може бути визнана судом недійсною, якщо в момент укладення договору продавець знав або мі знати, що товар втрачено або пошкодження. Але не повідомив про це покупця..

У договорі може бути встановлено, що право власності на товар, переданий покупцю зберігається за продавцем до оплати товару або настання інших обставин. Покупець не має права до переходу до нього права власності на товар розпоряджатися ним, якщо інше не встановлено договором або законом. Приклад: під час продажу транспортних засобів у кредит в свідоцтві про їхню реєстрацію робиться позначка «відчуження заборонено» , а також дані транспортні засоби не знімаються з обліку в органах Державтоінспекції до пред’явлення покупцем договору з відміткою про повний розрахунок.

Коли продавець відчужує товар , право на відчуження якого в нього відсутнє, або такий товар, на котрий певні права мають треті особи, останні, а також дійсний власник майна мають право пред’явити до покупця позов про витребування майна . Відповідно до ч.1 ст.660 ЦКУ продавець повинен вступити у справу на стороні покупця. Тому покупець зобов’язаний повідомити про вказане порушення продавця і подати клопотання про залучення його до участі у справі.

Якщо між сторонами буде укладено правочин щодо звільнення продавця від відповідальності або щодо її обмеження у разі витребування товару в покупця третьою особою, він є нікчемним.


Читайте також:

  1. D (правая) S (левая)
  2. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  3. I. ТЕОРИЯ И ИСТОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  4. II. Організаційний момент.
  5. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  6. II. ТЕОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  7. III Етап: Складання карти ризиків авіакомпанії й ранжирування виявлених ризиків
  8. III. РИЗИК ТА ПРИБУТКОВІ СТАВКИ
  9. IV Етап: Вибір стратегії керування виявленими ризиками й виділення пріоритетних напрямків роботи
  10. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  11. M – моменты
  12. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання




Переглядів: 2559

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СТОРОНИ, ПРЕДМЕТ, ЦІНА І ФОРМА ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ. | ЗМІСТ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ТА ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ЙОГО ПОРУШЕННЯ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.