Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність недобросовісної конкуренції та промислового шпигунства, їх прояв у банках

У системі взаємовідносин суб’єктів ринку існують різні за сутністю, взаєморозумінням і напруженістю стосунки. Залежно від становища суб’єкта ринку, зміни його інтересів, кон’юнктури ринку ці стосунки можуть перебувати у площині як повного порозуміння, так і антагоністичного протиборства. Розрізняють кілька видів взаємовідносин, які відображають стан стосунків суб’єктів ринку у процесі їх комерційної діяльності, серед них:

співпраця — тісні ділові взаємовідносини суб’єктів ринку на основі загальних інтересів із метою удосконалення методів роботи, спрямованої на збільшення прибутків;

взаємодія — узгоджені дії для досягнення максимального ефекту отримання вигоди і прибутку;

конкуренція — змагання між суб’єктами ринку з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами ринку;

суперництво — антагоністичні дії, побудовані на непримиренності позицій, інтересів і методів роботи щодо отримання переваг на ринку;

протиборство — гостра антагоністична боротьба за заволодіння ринком, під час якої застосовуються дуже жорсткі заходи впливу на суперників такої боротьби.

Ураховуючи викладене, можна зазначити, що конкуренція посідає центральне місце у взаємовідносинах суб’єктів ринку і характеризується переходом від їх сумісних, партнерських дій на ринку до таких, що спрямовані на обмеження можливостей кожного із суб’єктів впливати на загальні умови кон’юнктури ринку.

Метою конкуренції є отримання прибутку. Тому в конкуренції виявляються методи, не сумісні з заведеними на ринку. Діяльність суб’єктів ринку з використанням таких методів конкуренції прийнято називати недобросовісною конкуренцією.

Недобросовісна конкуренція — це застосування у конкурентній боротьбі методів, пов’язаних із порушенням прийнятих на ринку норм і правил конкуренції. Метою недобросовісної конкуренції є забезпечення або закріплення своїх переваг на ринку за рахунок послаблення позицій конкурентів.

Метою недобросовісної конкуренції в банківській сфері є прагнення банку-конкурента поліпшити або закріпити своє становище чи здобути перевагу на ринку за рахунок по­слаблення позицій банків-конкурентів і введення в оману клієнтів.

За таких умов основною метою теми є вивчення можливостей банків забезпечувати захист їхньої діяльності від актів недобросовісної конкуренції і промислового шпигунства, опанування формам і методів протидії таким актам.

Ураховуючи, що конкуренція характеризується насамперед антагоністичною боротьбою суб’єктів ринку, важливим у темі є ознайомлення студентів із загрозами банкам від актів недобросовісної конкуренції, вивчення їх ознак та методик захисту від недобросовісних дій конкурентів.


Читайте також:

  1. H) Орган з питань конкуренції
  2. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи
  3. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  4. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  5. Антимонопольний комітет України здійснює контроль за додержанням суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності законодавства про захист економічної конкуренції.
  6. Антипод конкуренції.
  7. Б) Ризик посилення конкуренції
  8. Багатомірність і сутність культури виявляється в її основних функціях: соціальній (гуманістичній), пізнавальній, аксиологічній, семіотичній, нормативній.
  9. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  10. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  11. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  12. Банковский сектор России постоянно консолидируется, при этом продолжается концентрация бизнеса в 30—40 крупнейших банках.




Переглядів: 559

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходи банку щодо захисту від зовнішніх та внутрішніх загроз | НЕДОБРОСОВІСНА КОНКУРЕНЦІЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.