Економічні критерії санаційної спроможності підприємства:
- здатність до забезпечення ліквідності;
- здатність до відновлення прибутковості ;
- одержання конкурентних переваг;
- продисконтована очікувана вартість майбутніх активів (за умови успішної санації) повинна перевищувати вартість ліквідаційної маси підприємства перед проведенням санації;
- з правового погляду санаційно спроможним підприємство буде тоді, коли воно здатне підтримувати фінансову рівновагу в довгостроковому періоді, тобто якщо є достатні передумови для відновлення та збереження стабільної платоспроможності, щоб кредитори не мали підстав звернутися із заявою до господарського суду, порушуючи справу про банкрутство.
Результати санації(окрім подолання неплатоспроможності та відновлення конкурентоспроможності) можна оцінити за різними методичними підходами.
1. На основі зіставлення показників фінансового стану до і після санації (рентабельності, платоспроможності, майнового стану, ділової активності, ліквідності);
2. За показником ефективності Е на основі додаткового прибутку підприємства.
Додатковий прибуток підприємства в результаті проведення санаційних заходів= розмір прибутків після санації – розмір прибутків (збитків) до проведення санації. (4.1)
Ефективність санації (Е) =
Прогнозований обсяг додаткового прибутку
Розмір вкладень на проведення санації
3. За показником періоду окупності вкладень на антикризові заходи (Payback метод):(4.2.)
Т ок =
Прогнозований обсяг вкладень на антикризові заходи
Додатковий Cash –flow
Додатковий Cash –flow визначається як сума додаткової амортизації тадодаткового прибутку підприємства, отриманих в результаті проведення санаційних заходів.