Тема 15. Правове регулювання публічного кредиту та публічного боргу
Поняття, зміст та види публічного кредиту. Державний і муніципальний кредит. Співвідношення публічного кредиту із системою публічних доходів.
Поняття, ознаки та функції державного кредиту. Забезпечення та цiльове призначення державного кредиту. Особливості правовiдносин, що виникають у галузі державного кредиту. Форми державного кредиту та підстави їх класифікації. Державна позика як основна форма державного кредиту: поняття і зміст. Види державних позик. Державні цінні папери. Облігації державної позики. Казначейські зобов’язання. Умови і порядок випуску державних цінних паперів та регулювання їх обігу. Державні гарантії (гарантії уряду) як особлива форма державного кредиту: поняття і зміст. Правовiдносини України з iноземними державними та мiжнародними фiнансово-кредитними установами в областi державного кредиту.
Поняття, ознаки та функції муніципального кредиту. Форми муніципального кредиту. Позика як основна форма муніципального кредиту.
Поняття, зміст та види публічного боргу. Державний і муніципальний борг. Правова природа боргових зобов’язань, які випливають із публічного боргу. Принципи правового регулювання у сфері державного боргу. Співвідношення категорій «публічний кредит» та «публічний борг».
Поняття і склад державного боргу. Оcновнi причини створення i збiльшення державного боргу. Державний борг і бюджетна заборгованість. Форми державного боргу. Внутрішній державний борг. Зовнішній державний борг. Правовi обмеження державного боргу. Граничний обсяг державного внутрішнього і зовнішнього боргу України. Управління державним боргом: поняття і зміст. Методи управління державним боргом: анулювання державного боргу; рефінансування державного боргу; реструктуризація державного боргу.
Поняття і склад муніципального боргу в Україні. Види і форми муніципального боргу.