Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розкривання завалених сховищ, підвальних та інших приміщень, рятування людей, які там перебувають

Пошук і рятування людей під час повені, затоплень

Рятування людей і майна під час повені включає: пошук людей на затоплених територіях, посадка їх на плавзасоби або у вертольоти для евакуації в безпечні місця. За потреби потерпілим надають першу медичну допомогу, після чого розпочинають рятування матеріальних цінностей і устаткування, які можуть бути знищені або пошкоджені під час повені, або затопленні.

Розвідланки, які діють на катерах і вертольотах, насамперед, визначають місця найбільшого скупчення людей на затопленій території. Для вивезення людей використовують швидкохідні судна, а за великих масштабів повені — вертольоти. Першу медичну допомогу за потреби надають рятівники і санітарні дружини безпосередньо в зоні затоплення, лікарська допомога — відразу ж після доставки на причал.

У зонах найбільш ймовірного катастрофічного затоплення внаслідок періодичних повеней керівники підприємств за прогнозуванням знайомлять населення з межами можливої зони затоплення і його тривалістю, з сигналами і способами оповіщення про небезпеку затоплення або повені і місцями, куди евакуюватимуть населення за сигналом оповіщення. Рятівники, які працюють у затоплених районах, повинні знати правила поведінки на воді і прийоми рятування людей з напівзатоплених будинків; знати прийоми рятування людей, які потопають, і надання їм медичної допомоги.

 

Способи розкривання завалених сховищ та підвалів, для рятування людей, які там перебувають, визначають командири рятувальних формувань у кожному конкретному випадку залежно від типу і конструкції приміщення та характеру обвалу.

Перед розкриванням сховищ і підвалів командир формування установлює зв’язок з людьми, які перебувають в них, з’ясовує їх стан, після чого визначає способи і порядок виконання робіт по розкриванню сховища.

Способи розкривання сховищ і схованок: розбирання обвалу над загальним входом з подальшим відкриванням дверей або вирізанням у них отвору; відкопування оголовка або люка аварійного виходу, улаштування отворів у стінах сховищ із підземної галереї; розбирання обвалу коло зовнішньої стіни будинку з подальшим відкопуванням приямка в грунті і пробиванням отвору в стіні сховища; улаштування отвору в стіні сховища із сусіднього прилеглого до нього приміщення; розбирання обвалу над перекриттям сховища з подальшим пробиванням у ньому отвору для виходу людей. Проте головне завдання — врятувати людей за мінімально короткий час, використовуючи всі підлеглі формування.

Для того щоб мати можливість розкрити завалене сховище, треба зробити проходи в обвалах до загального входу або до люка (оголовка) аварійного виходу, розібрати над ними обвал, зробити проходи до обгороджувальних конструкцій сховищ, відкопати приямки, зробити отвори в стінах. У тому разі, коли сховище не має аварійного виходу, а приямок має дуже високий обвал, розкривати сховище рекомендують через перекриття і в місцях, де обвал має найменшу висоту. Для цього потрібно розібрати обвал біля стіни, відкопати приямок у грунті, пробити отвір у стіні і через нього вивести людей із сховища. При руйнуванні системи фільтровентиляцій для подавання чистого повітря в сховище спочатку розчищають повітрозбірні канали, а за неможливості зробити це, роблять отвір у стіні або в перекритті і подають повітря за допомогою компресора.

 


Читайте також:

  1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  2. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  3. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  4. Аудит основних та інших необоротних активів
  5. Валентність — це здатність атомів одного елемента сполу­чатися з певним числом атомів інших елементів під час утворення хімічних сполук.
  6. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
  7. Видача працівникам спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту
  8. Види злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина та їх загальна характеристика.
  9. Види підсобних приміщень, їх характеристика
  10. Види податків та інших обов’язкових платежів
  11. Визначення походження дитини від батьків, які перебувають у шлюбі між собою.
  12. Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою.




Переглядів: 560

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пошук уражених людей, рятування їх з-під обвалів | Локалізація аварій на комунально-енергетичних і технологічних мережах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.