Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пошук уражених людей, рятування їх з-під обвалів

Локалізація і гасіння пожеж та рятування людей із палаючих будинків

Роботу щодо локалізації та гасіння пожеж організовує протипожежна служба. Її виконують протипожежні формування (команди, ланки пожежогасіння, лісопожежні команди), при взаємодії з пожежними частинами МВС.

Палаючі будівлі потрібно обстежити швидко і обов’язково з додержанням заходів безпеки. Двері в задимлені приміщення треба відчиняти обережно, через дуже задимлені будинки пересуватися плазом, при цьому обов’язково використовуючи ізолювальний або фільтрувальний протигаз з додатковим патроном. Людей рекомендується шукати шляхом відгуку. Місця перебування людей позначають спеціальними або виготовленими знаками. Гасіння пожеж у першу чергу виконується на маршрутах висунення сил ЦО до осередку ураження, а потім вже в осередках ураження на самому об’єкті. На ділянках робіт протипожежні формування локалізують і гасять пожежі, які перешкоджають введення формувань на ділянки робіт або ускладнюють проведення рятувальних робіт, гасять пожежі, що загрожують будинкам, спорудам, рятують і евакуюють людей із будинків, які горять, споруд і осередків пожеж.

 

В осередках ураження люди можуть опинитися під обвалами, в пошкоджених і палаючих будинках. Розпочинати пошук потрібно з обстеження не пристосованих для укриття людей підвальних приміщень, різних допоміжних споруд, в приямках, на східцях, поміж стінами нижніх поверхів будівель.

Обстежити треба всю ділянку робіт. Дуже важливо встановити зв’язок з людьми шляхом переговорів або перестукування і обов’язково виявити їх кількість та стан.

У пошкоджених будинках пошук людей потрібно розпочинати з огляду будинку, оцінки його стану, звертаючи увагу на зовнішні стіни, балкони, карнизи, східці і майданчики.

Огляд багатоповерхових будинків потрібно розпочинати з нижніх поверхів, оглянути внутрішні стіни, стовпи, перетинки, визначити місце розташування людей та можливі засоби для їх евакуації із будинку.

Уражених, які перебувають недалеко від поверхні обвалу або під легкими уламками, рятують, розібравши обвал вручну, а людей, які перебувають під обвалом (або в глибині обвалу), слід евакуювати через проходи в обвалі, використовуючи порожнини, щілини, що виникають від значних елементів зруйнованих будинків, або розібравши обвал згори за допомогою інженерної техніки.

Досвід ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії в 1988 р. показав, що невоєнізовані формування треба забезпечити повністю сучасною інженерною технікою, особливо кранами великої вантажності для розбирання обвалів, а також забезпечити інфрачервоними камерами, звуковловлювачами та пошуковими собаками.

Рятуючи уражених з-під обвалів або з-під окремих уламків, треба уникати зсувів елементів обвалу і нанесення потерпілому додаткових уражень, звільняючи в першу чергу голову і верхню частину тулуба. Після витягування ураженому надається перша медична допомога, а за першої можливості — ще до його витягнення з-під обвалу.

Способи рятування людей з-під обвалів визначає командир формування залежно від висоти і стану обвалів, труднощів і небезпеки розбирання, а також місця перебування і стану людей у завалі.

Для врятування людей з-під завалів можуть використовуватись такі способи, як розбирання обвалу згори, улаштування проходів, пробивання отворів у стіні. Людей, які перебувають у верхніх шарах обвалу, рятують розбираючи обвал. Розбирання виконують обережно і так, щоб не було переміщень обвалених елементів конструкцій. Для рятування людей, які перебувають у пристінних просторах зруйнованих будинків, доцільно робити отвори в стіні приміщення. Спочатку розчищають обвал біля внутрішньої стіни, а за потреби і викопують приямок у землі. Після цього в стіні роблять отвір розміром 0,80,8 м і через нього виносять людей, надають їм першу медичну допомогу і евакуюють у безпечну зону.

 


Читайте також:

  1. Абсолютизація формально-технічних пошуків у мистецтві ХХ ст.
  2. Багатомовна пошукова система
  3. Бібліографія. Інформаційно-пошукові мови бібліографічних фондів. Види каталогів: систематичні, предметні, абеткові.
  4. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  5. Будівельний підряд. Підряд на проектні та пошукові роботи.
  6. Визначення методу пошуку.
  7. ВІЛЬНИЙ ПОШУК (у тому числі ВАЛІДАЦІЯ) ® ПРОГНОСТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ® АНАЛІЗ ВИКЛЮЧЕНЬ
  8. Евристичний пошук
  9. Етап 2. Пошук оновлень
  10. Етнос- це сталий колектив людей, який склався в результаті природного розвитку на основі специфічних стереотипів й поведінки, має спільну культуру.
  11. Зародження ” М. Стельмаха як письменника. Риси творчості та стильові пошуки.
  12. Засоби зберігання та пошуку документів




Переглядів: 977

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінка стійкості елемента ОЕ і об’єкту народного господарства в цілому | Розкривання завалених сховищ, підвальних та інших приміщень, рятування людей, які там перебувають

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.052 сек.