Розробка заправної документації для вироблення малюнку.
Література: 2,3,4,10.3,10.4,10.5,10.6,10.7, 10.8.
Теоретичний розрахунок параметрів структури полотна.
Теоретичний розрахунок параметрів структури полотна за своєю сутністю необхідний для розробки заправних даних виготовлення проектованого полотна або виробу і забезпечення його якості у відповідності з вимогами ДСТ або НТД діючого підприємства. Крім того, теоретичний розрахунок забезпечує ефективне використання сировини. Отримані результати не повинні мати відхилення більше 6% від вимог НТД. Вихідними даними для виконання теоретичного розрахунку параметрів структури є:
- вид і тип машини;
- клас в’язальної машини;
- вид і лінійна щільність ниток в заправці;
- щільність по горизонталі та вертикалі за НТД підприємства;
- поверхнева щільність за НТД підприємства.
Розрахунок параметрів структури суворого полотна.
Необхідний для забезпечення оптимального режиму в’язання і забезпечення якості готового полотна. Виконується за комп’ютерною програмою ТТ 40-47.
Розрахунок параметрів структури готового полотна.
Необхідний для забезпечення якості готового полотна у відповідності з вимогами ДСТ. Виконується за комп’ютерною програмою ТТ 40-47.
Розрахунок заправних даних для в’язання полотна.
Необхідний для визначення збігу полотна, визначення ширини полотна і уроблення ниток. Виконується за комп’ютерною програмою ТТ 70.
Розрахунок витрат сировини на одиницю продукції.
У випадку проектування до випуску трикотажного полотна необхідно визначити витрати сировини для вироблення 1 кг. Слід пам’ятати, що в процесі виробництва полотна або виробів основна частина сировини перетворюється в рродукцію, а інша – менша – потрапляє у відпадки. Норма відпадків у в’язанні і перемотуванні визначається галузевим нормативами. Для розрахунку витрат сировини необхідно визначити вміст сировини кожного виду в од. продукції.
Визначення вмісту сировини кожного виду в од. продукції
Вміст сировини визначається на підставі складових частин сировини, які приймають участь в виробленні од. продукції за результатами розрахунків поверхневої щільності полотна певного переплетення. Розрахунок виконується за допомогою комп’ютерних програм ТТ 80,81.