Для виконання даного пункту потрібно за підручником повторити тему «Вплив господарської діяльності людини на ґрунтоутворення».
Студент дає характеристику впливу тривалої виробничої діяльності людини на процеси ґрунтоутворення на території господарства від вирубування (випалювання) лісів, розорювання степів, осушення та зрошення територій до застосування сучасних технологій вирощування культурних рослин при наявності таких.
Оцінка змістового модуля 1
До першого модуля згідно змісту курсової роботи відносять вступ та перший розділ, перевірка своєчасності виконання та здачі яких співпадає з першим рубіжним контролем четвертого семестру. За вступ та кожний пункт першого розділу студент може отримати максимально по 3 бали, таким чином за весь перший модуль – максимально 18 балів (дод. 19). Бали нараховуються за повноту та логічність викладення матеріалу курсової роботи, а також своєчасність виконання. Календарний план виконання розділів курсової роботи вказується у завданні (дод. 21).
Змістовий модуль 2
Ґрунтовий покрив на території господарства
Зміст цього розділу полягає у описі генезису, складу та основних властивостей найбільш поширених в господарстві ґрунтів.
Коротка характеристика процесів ґрунтоутворення
Для виконання даного пункту потрібно за підручником повторити тему «Поняття про процес ґрунтоутворення. Елементарні процеси ґрунтоутворення».
Потрібно вказати ґрунтову зону, в якій розташоване господарство. Використовуючи рекомендовані далі літературні джерела студент коротко наводить характеристику домінуючих в господарстві процесів ґрунтоутворення та впливу їх на формування підтипів ґрунтів, загальна площа яких складає не менше 80-90% обстеженої території господарства (дерновий, підзолистий, болотний, глейовий процеси, процеси вилуговування, знемулювання і т.д.). Також дати аналогічну характеристику та причини виникнення процесам, які були викликані в господарстві виробничою діяльністю людини (заболочення, засолення, ерозія і т.п.).