Для виконання даного пункту потрібно за підручником повторити тему «Рельєф як фактор ґрунтоутворення».
Студент проводить опис поверхні території господарства за основними формами рельєфу та їх просторового розташування на території відносно сторін світу. Особливу увагу необхідно звернути на макрорельєф. Вказати наявність на території господарства вододілу— лінії, що розділяє басейни (частини суходолу, з яких відбувається природний стік води в річку (річкову систему)) суміжних водойм (річок, озер та інше) або скупчень підземних вод; долин; терас; схилів; балок; ярів і т.д. і пов’язати це з ґрунтотворними процесами та розповсюдженими на території господарства ґрунтами.
За коротким описом гідрографічної мережі, рівня залягання ґрунтових вод, їх хімічного складу зробити висновок про вплив їх на процеси ґрунтоутворення на даній території, засолення, заболочення ґрунтів господарства.
Описати вплив елементів рельєфу на розвиток ерозійних процесів.
Ґрунтотворні породи
Для виконання даного пункту потрібно за підручником повторити тему «Ґрунтотвірні породи як фактор ґрунтоутворення».
Ґрунтотворна порода є одним з основних факторів ґрунтоутворення, роль якої полягає в тому, що вона є вихідним матеріалом, з якого формується ґрунт.
Студент описує ґрунтотворні породи, на яких утворилися ґрунти господарства. Навести детальну характеристику кожної з ґрунтотворних порід за гранулометричним, мінералогічним та хімічним складом, їх забарвленням та глибиною залягання; встановити вплив ґрунтотворних порід на утворення ґрунтів господарства, їх родючість.
Рослинність
Для виконання даного пункту потрібно за підручником повторити тему «Біологічний фактор в ґрунтоутворенні».
Детально описати природну рослинність на території господарства на різних елементах рельєфу за групами рослинних формацій. Звернути увагу на фітоценози, що можуть зустрічатися на території господарства: рілля, луки, ліси, пасовища, біля водойм; особливу увагу приділити фітоценозам ріллі – бур’янам та культурним рослинам (згідно польової сівозміни) та їх впливу як основного джерела органічних речовин на ґрунтоутворення.