Основні принципи та порядок організації дільничних комітетів споживчого товариства
1.1. Дільничні комітети споживчого товариства (далі — дільничні комітети) організовуються з метою активізації роботи з пайовиками — членами споживчого товариства на кооперативних дільницях.
1.2. Дільничні комітети створюються за постановою правління споживчого товариства на великих дільницях (в одному населеному пункті, його частині або на базі декількох поселень, розташованих поруч). Дільничний комітет може бути утворений також на
базі декількох невеликих дільниць (від яких обирається менше ніж по три уповноважених), розташованих в одному населеному пункті.
Дільничні комітети обираються на дільничних зборах, які визначають їх чисельність. До складу дільничного комітету разом з уповноваженими можуть бути обраними члени споживчого товариства кооперативної дільниці, крім працівників споживчого товариства.
1.3. Дільничний комітет обирає зі свого складу голову. На посаду голови дільничного комітету може бути обраний лише уповноважений кооперативної дільниці. Голова дільничного комітету скликає його засідання, веде журнал обліку його роботи, здійснює зв'язок з правлінням споживчого товариства.
1.4. Дільничні комітети працюють на громадських засадах і керуються у своїй діяльності статутом споживчого товариства, Положенням про кооперативну дільницю споживчого товариства та цим Положенням. Дільничні комітети підтримують контакти з органами місцевого самоврядування, громадськими та господарськими організаціями, загальноосвітніми школами та іншими навчальними закладами.
1.5. Дільничні комітети щорічно звітують про свою роботу дільничним зборам, які їх обрали.
1.6. Правління споживчого товариства сприяє дільничним комітетам у їх роботі, своєчасно розглядає їх пропозиції та вживає заходи для усунення виявлених недоліків.