Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Адаптація тварин у промислових комплексах

У корів, в період лактації, у штучно створених умовах мікроклімату зберігається звичайний фізіологічний стан, але частота дихання, робота серця, температура тіла та кров`яний тиск частіше знаходяться на верхніх рубежах норми. Відзначають реакції, які засвідчують про наявність порушення обміну речовин. У зимово-весняний період у корів виснажуються лужні буферні системи організму. Лужно-кислотна рівновага змінюється в бік ацидозу, знижується вміст Са++ і підвищується Р.

З переходом на літній раціон цей показник нормалізується. Скупчене розміщення тварин у виробничих зонах комплексу не забезпечує фізіологічно необхідну для них рухливу активність. Гіподинамія і високий рівень ненормованого годування створюють умови для ожиріння корів, що є одним із факторів для розвитку кетозу, яловості та іншої патології.

У стійловий період у приміщеннях повинен бути оптимальний світловий режим, який досягається за рахунок штучного освітлення. Інтенсивність освітлення протягом 16 годин повинна складати 50-100лк на рівні годівниць, чергове освітлення (8 годин) – 5 лк. Для підтримання нормальних фізіологічних функцій і профілактики фактів порушення обміну речовин, у приміщенні для корів і нетелів рекомендується підтримувати такий мікроклімат: температура повітря взимку плюс 5-16º С, влітку не вище плюс 25º С, вологість повітря 70-85%, утримання двоокису вуглероду не більше 0,25%, аміаку – 0,01-0,02 мг/л, сірководню – 0,005-0,1 мг/л. Крім того, лактуючі і тільні корови повинні постійно користуватися активним маціоном. Для цього організовують прогулянки тварин у загонах, або на відстані – 3-5км.

Зміни кратності доїння або перевід корів із доїння у відра на машинне доїння відображається на функціональному стані гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової системи. Адаптація корів до нових умов машинного доїння відбувається протягом 5-10 діб і залежить від індивідуальних особливостей організму та їхньої молочної продуктивності. Швидкому розвитку пристосувальних реакцій в організмі при зміні кратності або способу машинного доїння сприяють повноцінна збалансована годівля та дотримання вимог технології машинного доїння.

Встановлена залежність між електрофізіологічними показниками роботи серця і емоційним стресом у корів – первісток, який широко розповсюджений в умовах промислового тваринництва.

У групу факторів, які викликають напругу симпато-адреналової системи, відносять адаптацію до машинного доїння, отелення і становлення лактаційної функції, перевід тварин у дійне стадо, шуми від механічних агрегатів, тощо. У лактуючих корів, виявлена гіпертрофія лівого шлуночка серця, а при підвищеному режимі пульсатора з`являється екстрасистолія. Це пов’язано з тим, що частота роботи пульсатора перевищує частоту роботи серця корови. Звідси витікає, що показник роботи пульсатора повинен бути у резонансі з серцевим ритмом або нижче нього на 10-11%. (О.М. Голіков, 1986). Це сприяє більш повній молоковіддачі і прискорює адаптацію первісток до машинного доїння.

Робота серця плоду є показником для оцінювання сили подразнюючої дії вакууму. У першій половині доїння відмічено позитивний хронотропний ефект до 223 скорочень за хвилину порівняно з початковим фоном – 149,6. Виділено нове поняття “плідна напруга”, коли серце плоду відчуває перевантаження внаслідок надмірного подразнення рецепторного апарата вим`я і плацентарного комплексу матері. Оптимальний режим вакууму може бути встановлений електрокардіографічно, він не повинен перевищувати 42,5 кПа. (О.М. Голіков, 1978)

Питання для самоконтролю

1. Що розуміють під фізіологічною адаптацією?

2. У чому полягає механізм фізіологічної адаптації?

3. Механізми, що дозволяють сільськогосподарським тваринам пристосовуватись до різної температури довкілля.

4. У чому полягають фізіологічні механізми пристосування сільськогосподарських тварин до умов високогір’я?

5. Фізіологічні механізми адаптації сільськогосподарських тварин до промислових технологій?



Читайте також:

  1. Абетка елементів поведінки тварини
  2. Адаптація дихальної системи до фізичних навантажень
  3. Адаптація до абіотичних факторів середовища.
  4. Адаптація до умов високогір’я
  5. Адаптація ендокринної системи до фізичних навантажень
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адаптація індивіда в організації
  9. Адаптація й інтеріоризація
  10. Адаптація крові до фізичних навантажень
  11. Адаптація нервової системи до фізичних навантажень
  12. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ




Переглядів: 1827

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Адаптація до умов високогір’я | Значення етології у тваринництві

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.