Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спільне застосування ЛП, які використовуються при захворюваннях органів дихання. Взаємодія з ЛП інших фармакологічних груп

При лікуванні захворювань дихальної системи для запобігання алергічним явищам застосовують антигістамінні препарати. У разі спастичних реакцій бронхів використовують пуринові похідні (еуфілін), який збуджує дихальний центр, володіє, крім бронхорозширюючого, коронародилятаторним і сечогінним ефектом.

За появи серцево-судинної недостатності у хворих з патологією органів дихання показано застосування сульфокамфокаїну, строфантину або корглюкону.

При поєднаній патології легень і серця, наприклад, ІХС і ХОЗЛ, застосовують висококардіоселективні бета-блокатори з відсутністю внутрішньосимпатичної активності в межах терапевтичних доз, які проявляють антиішемічний ефект з фармакологічною нейтральністю на прохідність бронхіального дерева. Метилксантини використовуються з великою обережністю із-за вузького терапевтичного коридору і високого ризику розвитку небажаних явищ, у тому числі потенційно небезпечних (аритмії, синдром обкрадання, судоми і ін.).

З іншої сторонни, деякі препарати, що призначаються пацієнтам з ХОЗЛ та ІХС, можуть підвищувати рівень метилксантинів у крові. До них відносяться: антагоністи кальцію, антиаритмічні препарати, антиподагричні засоби, антибіотики (офлоксацин, еритроміцин), які будуть проявляти судиннодилятуючий ефект.

При поєднаній патології бронхів і серця остерігаються навіть кардіоселективних бета-адреноблокаторів, оскільки при збільшенні дози, а також у випадках індивідуальної чутливості їх селективність знижується. Вважається краще також остерігатися М-холінолітичних засобів, оскільки зменшується мокротовидільна здатність бронхіального дерева, ацетилсаліцилової кислоти, аміодарону через можливе виникнення бронхоспазму.

Взаємодія з ЛП інших фармакологічних груп.Фенобарбітал й інші індуктори мікросомальних ферментів печінки впливають на метаболізм глюкокортикоїдів, метилксантинів, прискорюючи їх метаболізм. Аналогічну дію здійснюють з ГКС саліцилати й кумаринові антикоагулянти, аллопуринол, пропранолол. Дію інгаляційних ГКС посилюють метандростенолон, естрогени, стимулятори β2 –адренорецепторів, теофілін і ГКС, які приймаються всередину.

Еритроміцин ті інші макроліти, циметидин викликають збільшення ГКС у крові і знижують кліренс теофіліну. Застосування серцевих глікозидів в комбінації з теофіліном збільшує ризик розвитку дигіталісної інтоксикації.

Не рекомендується поєднувати іпратропію бромід з іншими антихолінергічними засобами.

Ефект стабілізаторів мембран опасистих клітин посилюється від поєднання з пероральними чи інгаляційними стимуляторами β2 –адренорецепторів, глюкокортикостероїдами, теофіліном, іпратропію бромідом.

При одночасному застосуванні β-адреноблокаторів з β-адреноміметиками ефективність останніх знижується.

Стабілізатор клітинних мембран кетотіфен може посилювати ефекти седативних, снодійних, антигістамінних ЛС й етанолу. При комбінації з протидіабетичними ЛС підвищується ризик тромбоцитопенії. Кромоглікат натрію не сумісний з бромгексином і амброксолом (у вигляді інгаляцій).

 


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. I. Застосування похідної та інтеграла до роз’язування задач елементарної математики.
  3. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  4. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  5. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  6. VII. Філо- та онтогенез органів виділення
  7. VІІІ. Філогенез органів чуття
  8. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  9. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  10. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  11. Адміністративна та судова процедура оскарження рішень податкових органів
  12. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.




Переглядів: 586

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Клінічна фармакологія глюкокортикостероїдів і стабілізаторів мембран опасистих клітин | Комбіновані ЛП для лікування бронхообструктивного синдрому

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.