Особливості використання ЛП при наявності супутньої патології
При лікуванні ЛП, що впливають на гепатобіліарну систему, необхідно враховувати наявність супутньої патології, оскільки кожен з препаратів має протипокази до застосування.
Алохолне використовують при гострих гепатитах, гострій та підгострій дистрофії печінки, обтураційній жовтяниці, гострому ентероколіті.
Кислота дегідрохолеване може бути застосована при гострому гепатиті, закупорці жовчних шляхів, емпіємі жовчного міхура.
Холензимпротипоказаний пригострому панкреатиті, загостренні хронічного панкреатиту, гострому гепатиті, гострій дистрофії печінки, загостренні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, підвищеній чутливості до компонентів препарату; його не використовують у дітей до 12 років.
Необхідна обережність при призначенні ліпоєвої кислоти хворим із гіперацидним гастритом, виразковою хворобою шлунка та 12-палої кишки.
При призначенні глутаргіну пацієнтам з порушеннями функцій ендокринних залоз слід враховувати, що препарат стимулює секрецію інсуліну та гормону росту.
Орніцетил з обережністю призначають при вираженій нирковій недостатності (концентрація креатиніну більше 3 мг/100 мл).
Урсодезоксихолева кислотапротипоказанапри гострому запаленні жовчного міхура або жовчовивідних шляхів, при непрохідності жовчних проток (загальної жовчної протоки або протоки міхура).