Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сучасні лікарські форми для лікування місцевих розладів кровообігу

Групи безрецептурних лікарських препаратів, що застосовуються для симптоматичного лікування хронічної венозної недостатності:

1. Флеботропні лікарські препарати.

2. Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) (ібупрофен, диклофенак тощо)

3. Препарати системної ензимотерапії (вобензим, флогензим тощо)

4. Вазоактивні засоби і дезагреганти (аспірин тощо)

5. Місцеві лікарські засоби:

- препарати, що містять гепарин (гепароїд зентіва, венітан форте, веносан, гепарил 1000, ліотон-1000),

- НПЗЗ (диклофенак-гель, фастум-гель);

- кортикостероїди (целестодерм, флуцинар, фторокорт тощо),

- флеботоніки (венорутон-гель, гінкор-гель, цикло-3-мазь тощо)

6. Засоби для місцевого лікування, які необхідно поєднувати з еластичною компресією та системною фармакотерапією.

Серед усього різноманіття медикаментозних препаратів особливої уваги заслуговують флеботропні засоби і, в першу чергу, - флавоноїди, які широко використовуються для усунення симптомів ВХ. Класифікація веноактивних препаратів включає надзвичайно широкий спектр діючих речовин. Механізм дії більшості з цих препаратів залишається недостатньо з'ясованим.

Флеботропні лікарські препарати ( синоніми: веноактивні препарати, флебопротектори) – це численна гетерогенна група фармакологічних препаратів, які отримують шляхом переробки рослинної сировини чи хімічного синтезу, здатні зменшувати вираженість хронічного венозного й лімфатичного набряку, а також інші прояви ХЗВ.

Вони поділяються на:

1. препарати натурального походження - кумарини і флавоноїди. Флавоноїди - діосмін (детралекс, нормовен), кемпферол, діосметин, кверцетин (корвітин – комплекс кверцетину з полівинілпіролідоном); рутин та деривати, троксерутин (троксегель).

2. сапонозиди - есцин, екстракти кінського каштану (L-лізинуесцинат, венетан, есплант);екстракти Ruscus (рускозиди), Centella asiatica.

3. інші рослинні екстракти - антоціанозиди (екстракт голубих ягід);пікногеноли: лейкоцинідоли, олігомери проціанідолу;екстракт виноградних кісточок;Gingko biloba;деривати Ergot (дигідроерготамін, дигідроергокристин, дигідроергокриптин).

Синтезовані речовини: аденозину фосфат; бензарон; кальцію добезилат; хромокарбу діетиламін; Гептамінол; Нафтазон; Трибенозид.

Механізм дії флеботропних лікарських препаратів (ФЛП)Вони впливають на основні патофізіологічні механізми: покращення пружноеластичних властивостей венозної стінки і клапанів та на мікро циркуляцію. Вплив ФЛП на капілярне ложе, лімфатичний дренаж, лейкоцитарно-ендотеліальну реакцію, запальний процес і кровотік.

ФЛП рекомендовано призначати на термін не менше 3 місяців. Показанням до пролонгації їх прийому є швидке рецидивування симптомів ХЗВ після припинення лікування. Не слід одночасно призначати кілька ФЛП.

Показанням до відміни або заміни ФЛП є виникнення небажаних побічних реакцій (нудота, блювання, алергічний висип, гастроіритивний синдром тощо), а також об’єктивно підтверджена відсутність ефекту від лікування, що проводиться протягом 2 місяців.

Діосмін та його комбінації Детралекс(діосмін 450 мг, гесперидин 50 мг) – це єдиний флеботропний препарат, який містить очищену флавоноїдну фракцію у мікронізованому стані. Доведено, що інтестинальна абсорбція, а тому і біодоступність діосміну покращується при мікронізації. Мікронізація - це високотехнологічний процес, під час якого розмір частинок активного інгредієнту зменшується від 60 до 2 мкм. Лікування треба починати з перших симптомів ХВН, для того щоб попередити прогресування захворювання в тяжчі стадії. Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання, але рекомендовано не менше ніж 2-3 місяці 2 рази на рік, в дозі 2 таблетки на добу. Препарат можна застосовувати в III триместрі вагітності.

Гідроксирутозиди - це клас флавоноїдних препаратів, отриманих з рослинних глікозидів. Вони часто використовуються для усунення набряків. Застосування гідроксирутозидів при захворюванні вен має симптоматичне значення. Їх застосування може бути корисним у випадках, коли компресійна терапія протипоказана чи погано переноситься пацієнтами.

Гінкор Форт — комбінований препарат з венопротекторними властивостями (екстракт листя гінкго дводольного 14мг; гептамінолу гідрохлорид 300 мг; троксерутин 300 мг). Лікарська форма: капсули, гель.

Гель — не наносити препарат на відкриті рани та слизові оболонки. Уникати впливу сонячних променів на оброблені препаратом ділянки шкіри. Можна застосовувати препарат у період вагітності та лактації.

Кверцетин – флавоноїд, який є агліконом багатьох рослинних флавоноїдних глікозидів, у тому числі рутину, і відноситься до вітамінних препаратів групи Р. Гранули кверцетину призначають як для місцевого, так і для застосування всередину дорослим та дітям старшим 12 років. Не рекомендовано застосовувати препарат у період вагітності та лактації.

Цикло 3 Форт (екстракт рускуса (іглиці) 150 мг; гесперидин 150 мг; кислота аскорбинова 100 мг). Препарат володіє венотонічною, лімфотонічною та ангіопротекторною діями.Венотонічний вплив екстракту іглиці обумовлений стимуляцією постсинаптичних α-адренергічних рецепторів гладком’язових клітин судинної стінки. Препарат зменшує проникність і підвищує резистентність капілярів.

Аесцин (альфа-есцин 2 г/100 г; диетиламіну саліцилати 5г/100г, гепарин натрій 5000 МЕ/100 г). Лікарська форма: таблетки, гель.

Ескувіт (екстракт плодів каштана кінського 2 г/100г; тіамину хлорид 0,5 г/100 г ). Лікарська форма: краплі для перорального застосування.

Гербіон Екулус (екстракт кінського каштана спиртовий, екстракт трави доника спиртовий). Лікарська форма: гель. Екстракт кінського каштана (есцин) зменшує проникність стінок кровоносних судин, підвищує тонус вен, зменьшує набряк та запалення.

Кальцію добезилатє препаратом синтетичного походження, що має помірний ефект при усуненні набряків та інших симптомів, пов'язаних із хронічною венозною недостатністю.

ТАБЛИЦЯ 80


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. VIІ. Соціалізація особистості у сучасній школі
  3. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  4. А) Заробітна плата її форми та системи.
  5. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  6. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  7. Автоматизовані форми та системи обліку.
  8. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  9. Акредитив та його форми
  10. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
  11. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
  12. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС




Переглядів: 1389

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Консервативне лікування варикозної хвороби | Показання до використання, рекомендовані добові дози, кратність і тривалість застосування основних ФЛП, зареєстрованих в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.