Тіамін має позитивну дію на функціональний стан серцевого м’яза та центральної нервової системи, зменшує тахікардію та лабільність пульсу, покращує скоротливу функцію міокарда. Ефективним є застосування фосфорильованої форми тіаміну – кокарбоксилази – для нормалізації основних функцій міокарда.
Фармакологічна дія нікотинової кислоти полягає у розширенні дрібних судин, артеріол та капілярів, збільшенні швидкості кровотоку, підвищенні венозного тиску, подовженні інтервалу QRST, здійснює позитивний вплив на діурез у хворих із серцевою недостатністю. Нікотинова кислота має сприятливий вплив на зменшення побічних дій деяких препаратів, зокрема, дигіталісу, саліцилового натрію, сульфаніламідів. Призводить до короткочасного підвищення АТ та ЧСС.
Аскорбінова кислотапокращує порушені окисно-відновні процеси в організмі хворого, створює сприятливий фон при проведенні діуретичної терапії.
Вітамін Е (токоферол)має антиоксидантні властивості, покращує скоротливу функцію міокарда, сприяє нормалізації ритму.
Вітаміни В6, В12, фолієва кислота, рутинволодіють ліпотропною дією, сприяють утворенню метіоніну та холіну, що веде до зниження рівня холестерину в крові; зменшують частоту та тривалість нападів стенокардії. Рутин у комбінації з вітаміном С знижують інтенсивність ліпоїдозу аорти, знижують проникність судинної стінки.