Вітамін С здійснює нейтралізуючий вплив на токсини та бактерії, підвищує опірність організму до інфекцій, посилюючи фагоцитоз та збільшуючи вироблення антитіл, сприяє зменшенню запальних реакцій. Аскорбінова кислота зменшує побічний вплив антибіотиків та сульфаніламідів, входить до комплексної терапії туберкульозу легень.
Нікотинова кислотаволодіє судинопоширюючою дією на легеневі судини та зменшує бронхоспазм, стимулюючи симпатичний відділ нервової системи.
Вітамін К ефективний при кровохарканні при туберкульозі легень, ефект лікування не залежить від рівня протромбіну крові.
Вітамін В6усуває негативні ефекти протитуберкульозних препаратів, не впливаючи на їх протимікробну активність.
Вітамін Асприяє регенерації трахеї при ГРВІ, трахеїтах.
Захворювання шлунково-кишкового тракту
Нікотинова кислотавиявляє нормалізуючий вплив по відношенню до гіпоацидних станів, покращує евакуацію з шлунку, стимулює ферментативну діяльність підшлункової залози та покращує функцію кишечника.
Тіамінстимулює кислотоутворюючу функцію шлунка, покращує його моторну функцію. Покращує обмін вуглеводів та антитоксичну функцію печінки.
Вітаміни В6, В15покращуютькислотоутворюючу та ферментативну функції шлунка.
Вітамін В12покращує показники кислотоутворюючої функції шлунка, ефективний при функціональних ахіліях.
Вітамін Uстимулює відновлення поверхневого епітелію слизової оболонки шлунка, покращуєйогофункціональний стан та моторику. Покращує евакуаторну функцію кишечника.
Аскорбінова кислотапозитивно впливає на пігментну та антитоксичну функцію печінки, покращує їїфункціональний стан.
Вітаміни В6, В12, фолієва кислота, холінефективні у лікуванні захворювань печінки: знижують рівень білірубіну, стимулюють жовчоутворення, регулюють обмін холіну та фосфоліпідів, збільшують вміст у сироватці альбумінів при одночасному зменшенні глобулінів.
Вітаміни Е, Арегулюють білковий обмін, збільшують вміст глікогену в печінці.