Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація документації із землеустрою. Види проектів землеустрою

 

По кожному об'єкту землеустрою розробляють (формують) документацію із землеустрою у вигляді програм, схем, проектів, тема­тичних карт (атласів), матеріалів (технічних звітів) обстежень і ви­шукувань.

До документації із землеустрою належать:

w загальнодержавні та регіональні програми використання і охо­рони земель;

w схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування викори­стання і охорони земель адміністративно-територіальних утворень;

w проекти встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень, міст та інших поселень;

w проекти організації та встановлення меж територій з особли­вими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами;

w проекти формування земель комунальної власності територіальних громад у населених пунктах та розмежування земель держа­вної і комунальної власності;

w проекти відведення земельних ділянок;

w проекти створення нових та впорядкування існуючих землево­лодінь і землекористувань;

w проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та упорядкування угідь;

w проекти впорядкування територій у межах міст та інших поселень;

w робочі проекти з рекультивації порушених земель, захисту ґрунтів від ерозії та інших негативних процесів, поліпшення сільськогосподарських земель, підвищення родючості земель встановлення та
закріплення меж земельних ділянок;

w документи, що посвідчують право власності або користування
землею;

w матеріали з виявлення і консервації деградованих сільськогос­подарських угідь і забруднених земель;

w спеціальні тематичні карти (атласи) стану і використання земельних ресурсів.

Закони та інші нормативно-правові акти України можуть вста­новлювати також інші види документації із землеустрою.

Склад, зміст і правила оформлення кожного виду документації із землеустрою регламентуються відповідними технічними умовами і вимогами із землевпорядного проектування.

Документація із землеустрою містить текстові та графічні мате­ріали і обов'язкові положення, встановлені завданням на розроб­лення певного виду документації. Таку документацію розробляють на основі технічного завдання, яке видає замовник документації із землеустрою.

Склад, змісті правила оформлення кожного виду документації із землеустрою регламентуються відповідними нормативно-технічни­ми документами щодо проведення землеустрою.

Документація із землеустрою погоджується відповідно до ієрар­хічних рівнів та її видів, зокрема:

1. Загальнодержавні програми використання і охорони земель погоджує Кабінет Міністрів України.

2. Регіональні програми використання і охорони земель пого­джують Рада міністрів Автономної Республіки Крим і обласні дер­жавні адміністрації.

3. Програми використання і охорони земель міст Києва та Севас­тополя погоджують Київська і Севастопольська міські державні ад­міністрації.

4. Схеми землеустрою адміністративно-територіальних утворень,
проекти створення нових землеволодінь і землекористувань пого­джують відповідні органи виконавчої влади.

5. Проекти землеустрою сільськогосподарських підприємств, установ і організацій, особистих селянських, фермерських госпо­дарств погоджують районні державні адміністрації.

6. Робочі проекти, пов'язані з упорядкуванням, докорінним по­ліпшенням та охороною земель, раціональним їх використанням, погоджують і затверджують замовники цих проектів.

7. Зміни до документації із землеустрою вносяться за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або
власників землі та землекористувачів, які затвердили ці проекти.

8. Прогнозні матеріали використання і охорони земель, проекти землеустрою, проекти з питань використання і охорони земель, а
також матеріали техніко-економічних обґрунтувань використання і
охорони земель підлягають державній експертизі.

Погоджена у встановленому порядку документація, яка отримала позитивний висновок державної експертизи, затверджується. Верховна Рада України затверджує:

а) загальнодержавні програми використання і охорони земель;

б) документацію щодо делімітації та встановлення на місцевості
державного кордону України;

в) матеріали щодо встановлення і зміни меж районів і міст.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим та обласні ради затверджують регіональні програми використання і охорони земель.

Київська та Севастопольська міські ради затверджують схеми використання і охорони земель міст Києва і Севастополя.

Районні ради затверджують схеми землеустрою адміністратив­них районів, а також проекти створення нових землеволодінь і землекористувань.

Проекти землеустрою сільськогосподарських підприємств, установ і організацій, особистих селянських, фермерських господарств затверджують відповідні землевласники і землекористувачі.

Зміни до проектів із землеустрою та інших матеріалів з питань землеустрою вносяться за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або власників землі та землекористувачів, які затвердили ці проекти.

Землевпорядну документацію можна поділити на такі основні види:

1. Прогнозна і передпроектна документація із землеустрою (ге­неральні і регіональні схеми використання та охорони земельних ресурсів), які розробляються для вирішення проблем організації раціонального використання і охорони земель у комплексі з іншими природоохоронними заходами.

2. Схеми землеустрою області, району, ради, які є основними передпроектними землевпорядними розробками, для підготовки рішень з організації раціонального використання та охорони земель, формування нових форм землеволодіння і землекористування, мо­жливого переселення громадян в райони, не забруднені радіонуклі­дами тощо, розміщення рекреаційних зон, територій природоохо­ронного, природно-заповідного і оздоровчого призначення, великих меліоративних систем тощо.

3. Техніко-економічні обґрунтуваннявикористання та охорони земель відповідних адміністративно-територіальних утворень або зміни їхніх меж.

4. Матеріали земельно-оціночних робіт, які використовуються для оцінювання продуктивності або екологічної стабільності земле­користування,

5. Матеріали з установлення в натурі (на місцевості) меж адміністративно-територіальних утворень.

6. Плани земельно-господарського устрою земель, які не підлягають забудові або тимчасово не забудовані у межах населених пунктів.

7. Матеріали інвентаризації земель усіх категорій.

8. Матеріали зі створення земельно-інформаційних систем, ведення автоматизованих банків (фондів) тематичних карт і планів стану і використання земель, системи автоматизованого землевпорядного проектування тощо.

9. Проекти землеустрою, які розрізняються великою різноманітністю (табл. 5.1). Їх зміст і методика складання визначаються видами, різновидами і формами земельного устрою (облаштування) і залежать від постановленого завдання державного, регіонального, місцевого або міжгалузевого масштабу, просторових умов упорядкування (облаштування) території, рівня інтенсивності використання землі тощо.

Насамперед чітко виділяються групи проектів, які відповідають певним видам землеустрою - територіальному, внутрішньогоспо­дарському і зокремленому. Перша підгрупа проектів пов'язана з розподілом земель, з межуванням земель адміністративно-територі­альних утворень права державної і комунальної власності, спеціа­льних земельних фондів та земель з особливими природоохоронни­ми й іншими режимами.

Складанню проектів землеустрою передує районування (зону­вання) земель і розроблення схем землеустрою. Відповідно до Зе­мельного кодексу України основою для розроблення землевпорядної документації щодо використання та охорони земель є природно-сільськогосподарське районування та зонування земель у межах населених пунктів.

Основне завдання схеми землеустрою полягає у виявленні най­ефективніших напрямів використання й охорони земельних ресурсів для забезпечення подальшого розвитку сільського господарства та інших галузей народного господарства. Такі схеми мають містити:

w розподіл земель між категоріями: відповідно до перспектив
розвитку галузей народного господарства;

w пропозиції з доцільного розмежування земель права державної
і комунальної власності;

w пропозиції з оптимізації структури угідь для забезпечення еко­логічної стабільності природних ландшафтів і землекористування;

w пропозиції зі збільшення виробництва сільськогосподарської продукції;

w пропозиції з поліпшення економіки землекористування і регу­лювання обігу земель;

w прогнозні наміри з організації території з урахуванням очіку­вання різноманіття форм господарювання на землі;

w заходи щодо охорони земель;

w пропозиції з розміщення і спеціалізації сільськогосподарського
виробництва залежно від придатності земель;

w економічну ефективність і черговість здійснення запланованих заходів з раціонального використання таї охорони земель.

 

 

Особливо детально розробляють схеми землеустрою району. Отже, розробник будь-якого проекту повинен у порядку передпроектної підготовки детально вивчити пропозиції схеми землеустрою і керуватися ними при розробленні й обґрунтуванні проект­них рішень на розрахунковий період.

Зміст проектів і методи землевпорядного проектування залежать від поставленого завдання, просторових умов улаштування території, інтенсивності використання землі тощо.

Зміст і методика складання проектів визначається видами, різ­новидами і формами землеустрою і залежить від поставленого за­вдання, просторових умов улаштування територій, рівня інтенсифі­кації сільськогосподарського виробництва та інтенсивності викорис­танні землі.

При складанні проектів першої групи керуються такими основ­ними вимогами:

w створенням сприятливих умов ведення стійкого рентабельного
сільськогосподарського виробництва в межах землекористування
або землеволодіння, їх продовженням є проекти внутрішньогоспо­дарського землеустрою;

w створенням просторового базису розміщення і успішного функ­ціонування несільськогосподарських галузей. При їх розробленні виходять із пріоритету охорони довкілля та сільського господарства на землю.

Друга група проектів складається в межах землеволодінь і землекористувань. Вона відрізняється такою самою великою різноманіт­ністю проектів, як перша. Проекти внутрішньогосподарського зем­леустрою відрізняються залежно від форм власності і форм господа­рювання на землі та завдань землеустрою.

Оскільки частину землевпорядних рішень у проектах внутрішньогосподарського землеустрою розробляють на рівні схеми, остан­німи роками в практику землеустрою ввійшло складання робочих проектів зокремленого землеустрою, їх перелік стає дедалі різнома­нітнішим.

 


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  5. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  7. Аналіз ефективності інвестиційних проектів
  8. Аналіз ефективності реальних інвестиційних проектів в умовах ризику
  9. Аналіз зарубіжних проектів
  10. Аналіз інвестиційних проектів за прибутком по роках
  11. Аналіз наданої документації
  12. Аналіз чутливості реагування інвестиційних проектів




Переглядів: 4825

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Здійснення проектів землеустрою | Основні технології землевпорядного проектування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.