Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні технології землевпорядного проектування

 

Кожний проект землеустрою залежно від його виду, особливостей об'єкта проектування, природних і економічних умов має свої зміст і проектні завдання. Як правило, вузлові питання проекту поєдну­ються в складові, які, у свою чергу, розбиваються на окремі елемен­ти. Мета такого розподілу - забезпечити послідовне вирішення проектних завдань, починаючи від загальних, що закладають осно­ву проекту, і закінчуючи такими, що можуть скоригувати загальні рішення, але не змінити їхню сутність.

Наприклад, при розробленні проекту внутрішньогосподарського землеустрою великотоварного сільськогосподарського підприємства передусім розміщують виробничі підрозділи і господарські центри. Встановлюють організаційно-виробничу структуру господарства, кількість, розміри, розміщення і межі виробничих підрозділів (від­ділень, виробничих ділянок, комплексних бригад). Уточнюють ці­льове призначення населених пунктів (господарський центр вироб­ничого підрозділу, місце проживання), визначають перспективи їх розвитку, виробничого будівництва, розміщують ферми.

Після цього вирішують питання про вдосконалення магістраль­ної шляхової мережі в господарстві, прокладають нові дороги, що зв'язують центр і бригади, ферми, населені пункти. У межах вироб­ничих підрозділів розглядають склад і площі угідь, їх трансформа­цію і поліпшення відповідно до спеціалізації, фондооснащеності відділень, ділянок, бригад. Пізніше проектують сівозміни; зокрема, кормові сівозміни розміщують поблизу ферм або літніх таборів, ово­чеві — поблизу доріг та джерел зрошення.

Потому здійснюють устрій території сівозмін: розміщують поля і робочі ділянки, лісосмуги, польові дороги, польові стани, джерела польового водопостачання. Ця процедура може зумовити коригу­вання напрямку і розміщення доріг, меж виробничих підрозділів, намічених раніше. Зазначені послідовність і технологія проекту­вання є традиційними; вони склалися за десятиліття практичної роботи і допускають виділення складових частин і елементів.

Складова частина проекту землеустрою — це сукупність клю­чових проектних завдань, пов'язаних між собою й об'єднаних однією метою.

Складові частини виділяють за такими ознаках:

· однакова цільова настанова розв'язуваних питань (проектних
завдань);

w можливість виконання кожної частини проекту самостійно на
основі раніше ухвалених рішень;

w єдиний критерій і показник економічного обґрунтування взаємозалежних проектних завдань;

· вирішення проектних завдань у логічній послідовності, від за­гального до часткового.

Оскільки проектні, рішення врешті-решт зводяться до: встанов­лення точного графічного зображення на плані площ, місця розмі­щення, меж тих чи інших одиниць землекористування, господарсь­ких ділянок, лінійних елементів організації території (доріг, лісо­смуг, меж), складова частина проекту може містити кілька рядів взаємозалежних елементів.

Елемент проекту — це проектне завдання, результат якого гра­фічно фіксується (розміщується) на проектному плані, а потім і на території. До елементів проекту належить, наприклад, розміщення полів сівозмін, польових доріг, лісосмуг, гуртових і отарних ділянок, загонів чергового випасання, скотопрогонів, польових станів, літніх таборів.

Через наявність прямих або непрямих зв'язків між різними за­вданнями чітко й однозначно виділити складові частини і особливо елементи проекту не завжди можна. Проте такий структурний роз­поділ дуже важливий, оскільки забезпечує продумане вирішення проектних завдань різної значущості у визначеній послідовності.

Послідовність дій, що охоплює сукупність методів (способів, алгоритмів, програм) практичного розв'язання конкретних завдань проекту, називають методикою проектування.

На відміну від методики, технологія проектування — це процес, який містить сукупність виробничих операцій за рішенням проектних завдань. Вона ґрунтується не тільки на методиці проектування, а й на конкретних діях з технічними вимірювальними й обчислювальними засобами тієї чи іншої організації робіт.

Застосовують три основні технології землевпорядного проекту­вання: традиційну, комплексну і автоматизовану.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  3. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  4. II. Основні засоби
  5. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  6. OLAP-Технології
  7. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  8. PR-технології у виборчій кампанії.
  9. PR-технології.
  10. V. Робоче проектування та авторський нагляд.
  11. VII. Етап проектування
  12. VII. Етап проектування




Переглядів: 1351

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація документації із землеустрою. Види проектів землеустрою | Традиційна технологія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.