1.Зверніть увагу на заходи техніки безпеки при роботі з ефіром (на робочому столі не повинно бути відкритого полум,я! ).
2.При екстрагуванні ділильна лійка повинна бути заповнена менше, ніж на 2/3 об,єму. При струшуванні потрібно відкривати пробку лійки, щоб вирівняти тиск.
3. З твердим КОН працювати у витяжній шафіпри опущеному захисному склі. Твердий луг брати шпателем або пінцетом. При попаданні лугу на шкіру уражене місце промити великою кількістю води та нейтралізувати 1% -им розчином оцтової кислоти.
Контрольні запитання
1.Напишіть реакції відновлення нітробензолу в кислому, нейтральному та лужному середовищах. Назвіть проміжні продукти відновлення.
2. Що є джерелом водню при відновленні нітробензолу за наведеною методикою?
3. Як визначають кінець реакції відновлення та процесу перегонки з водяною парою?
4. Для чого реакційну суміш оброблюють NaOH і чому це роблять перед перегонкою з водяною парою?
5. Поясніть зміст фізичних процесів, які відбуваються при перегонці з водяною парою.
6. Які речовини можна перегнати з водяною парою?
7. З якою метою проводять перегонку з водяною парою?
8. Що таке “висолювання”, у яких випадках його застосовують і які процеси при цьому відбуваються?
9. В чому полягає процес екстрагування? Чому для екстрагування органічних речовин з водяної фази так часто використовують саме діетиловий етер?
При виконанні роботи потрібно синтезувати речовину, навчитися проводити ацилювання кислотами, керувати оборотними реакціями, екстрагувати, працювати з легкозаймистими речовинами, висушувати та переганяти висококиплячі органічні рідини.