6.Хід роботи
У суху круглодонну колбу поміщають бензойну кислоту, абсолютний етиловий спирт і концентровану H2SO4 . Кидають у колбу кипілки, з,єднують з зворотним водяним холодильником. Нагрівають реакційну суміш 1 год на водяній бані.
Перевіряють кінець реакції естерифікації. Для цього відбирають з реакційної колби у пробірку кілька крапель суміші і змішують з водою. Якщо реакція не закінчилась, то у воді, окрім маслянистих крапель естеру, будуть знаходитися білі кристалики бензойної кислоти. Після закінчення реакції суміш охолоджують, додають воду .
Отриману суміш переливають у ділильну лійку, нижній шар (бензойноетиловий естер)
відділяють у чисту колбу.
Водний шар екстрагують двічі ефіром (по 15 мл), ефірні витяжки виливають у колбу з бензойноетиловим естером . Отриманий розчин бензойноетилового естеру у ефірі промивають рівним об,ємом 10%- го розчину соди (спочатку промивають у стакані, а потім у ділильній лійці) .
Відділивши розчин соди, ефірний шар промивають водою до нейтральної реакції. Водний шар зливають, ефірні витяжки через верхній отвір лійки виливають у суху колбу. Висушують безводним Na2SO4.
Збирають прилад для перегонки. У колбу Вюрца фільтрують ефірний розчин (звільняються від осушника). Відганяють ефір з водяним холодильником на водяній бані ( баню нагрівають на іншому робочому місце, де не працюють з ефіром). Далі з холодильника випускають воду ( холодильник тепер є повітряним), нагрівають колбу Вюрца на азбестовій сітці і переганяють бензойноетиловий естер.