Проаналізувати наявну потужність двигунів тракторів в енергетичних ресурсах, насиченість еталонними та фізичними тракторами в розрахунку на 100 га ріллі, порівнявши з нормативом для даної зони. Визначити і порівняти в динаміці показники використання машинно-тракторного парку. Указати причини і фактори, що впливають на рівень використання тракторів.
Ефективність використання машинно-тракторного парку
Подати динаміку собівартості еталонного гектара й основи фактори, що впливають на величину цього показника.
Підрахувати відсоток експлуатаційних затрат на використання МТП у витратах виробництва, а також економічний ефект, який можна одержати при зниженні собівартості умовного еталонного гектара. Вивчити вплив щільності механізованих робіт на економічну ефективність основних сільськогосподарських культур (урожайність, продуктивність праці, собівартість), використовуючи дані літературних джерел. Звернути увагу на співвідношення вартості тракторів і сільськогосподарських машин, порівнюючи з рекомендованим нормативом (1:3). Вивчити, по можливості, темпи росту оплати і продуктивності праці трактористів - машиністів.
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ МАШИННО-ТРАКТОРНОГО ПАРКУ
Упровадження інноваційних технологій виробництва сільськогосподарської продукції
За даними літературних джерел вивчити стан упровадження інноваційно-інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, розрахувати їх економічну ефективність. Порівняти з фактичними даними і визначити економічний ефект у разі використання цього заходу в господарстві. Навести дані зниження експлуатаційних затрат, праці, строку окупності додаткових капітальних вкладень.
Ліквідація простоїв машинно-тракторного парку
Показати значення і забезпеченість кадрами механізаторів, враховуючи, що для двозмінної роботи необхідно мати 1,5 людини на один фізичний трактор. Розглянути питання підвищення кваліфікації механізаторів, правильного комплектування агрегатів, удосконалення системи технічного обслуговування, ліквідації причин невиробничих затрат робочого часу, забезпечення рекомендованої .структури машинно-тракторного парку та їх впливу на ліквідацію простоїв МТП.