Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Очищення дерев від гілок механізмами

Характеристика гілок

Характеристики гілок визначаються в основному породою, розмірами дерева і залежать від бонітету та повноти насаджень. З промислових порід найбільшу кількість гілок має смерека, які розташовані розетками (по 4-6), тому їх кількість майже пропорційна діаметру стовбура (пропорційність зберігається лише до діаметра рівному 36-60 см). Кількість здорових гілок 50-280. Меншу кількість гілок має сосна. Розташування їх у сосни таке ж як у смереки. В середньому у сосни буває 10-18 гілок (не враховуючи гілок на відземковій і верхівковій частинах). Приблизно таку ж кількість гілок як у сосни мають основні листяні породи – береза та осика (12-17). На гілках листяних порід часто бувають пасинки – це гілки, що перетворились у другий стовбур.

В цілому гілки характеризуються такими параметрами: товщина (діаметр в основі гілки), площа зрізу і довжина гілок. Смерека має гілки невеликого діаметра (середній діаметр становить 3 см). Починаючи з віку стиглості, товщина не збільшується (виняток смерека, що росте як солітер або у насадженні великої повноти). У смереки збільшується кількість гілок. У сосни крупніші гілки, їх розміри зростають із збільшенням діаметра дерева (середній діаметр гілок 5-6 см, іноді – до 15 см). В осики гілки ще крупніші (в середньому 6-8 см, іноді сягають 20 см, а у пасинки – 24-26 см).

Площа зрізу – це основа гілки, по якій виконано зрізування на стовбурі дерева, за умови, що воно зроблено на рівні твірної стовбура.

Розташування гілок щодо стовбура характеризується кутами вростання α. Смереці властиві кути вростання, які перевищують 900, тобто гілки спрямовані переважно додолу. Для осики середній кут вростання дорівнює 500, для берези – 300.

Для зрізування гілок смереки діаметром 4 см клиноподібними ножами потрібне зусилля 6-8 кН, для соснової гілки діаметром 8 см – 25-27 кН, при зрізуванні гілок берези зусилля збільшується на 30-40%.

Механізоване очищення дерев від гілок здійснюють в основному у насадженнях де переважають листяні породи, а також у насадженнях сосни, смереки, модрини.

Для зрізування гілок використовують переносний інструмент – бензинові моторні пилки полегшеного типу з вкороченою робочою довжиною пиляльного механізму, а в крупномірних насадженнях гірської місцевості і при сортиментній заготівлі – бензинові моторні пилки з низьким розташуванням держаків типу „Мотор-Січ 270”, „Крона-202” і „Тайга-214 Електрон”.

Механізоване очищення дерев від гілок можна проводити на пасіках, трелювальних волоках та відвантажувальних пунктах. Роботи з очищення дерев включають зрізування гілок і вершин, збирання їх в купи або вали. Гілки зрізають з кожного дерева окремо, при цьому моторист переміщується від відземка до верхівки, яку відрізує вкінці. Для зручності чокерування стовбурів на віддалі 50-60 см від верхівки залишають 2-4 основи гілок довжиною 2-3 см, щоб петля чокера надійніше утримувалась на стовбурі під час трелювання.

Зрізувач стає з лівого боку від дерева біля перших гілок від відземка, опускає пиляльну шину донизу і переміщує її в напрямку до верхівки, зрізуючи гілку верхньою віткою пиляльного ланцюга, щодо твірної дерева – чим ближче до основи гілки. Розвертаючи полотно пиляльної шини на 1800, моторист підводить нижню вітку пиляльного ланцюга до границі між 1 та 2 квадрантом і спилює її. Після чого пиляльна шина переводиться до границі 2 та 3 квадрантів і насувається на гілку верхньою віткою, яку пиляльник поступово розвертає вправо і далі аж до 1800, продовжуючи зрізати гілки, розташовані з протилежного боку стовбура, верхньою віткою пиляльного ланцюга.

Рис 29. Послідовність очищення дерев від гілок бензиновими моторними

пилками


Рис. 30. Прийоми очищення дерева від гілок бензиновою моторною пилкою


Читайте також:

  1. Алгоритми побудови дерев екстремальної ваги
  2. Антропічні аспекти. Забруднення та самоочищення геосистем
  3. АРХІТЕКТУРНІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ДЕРЕВ‘ЯНИХ ЦЕРКОВ
  4. Біокомпозити та композиційні матеріали на основі відходів переробки деревини
  5. Біотичні фактори та їх вплив на деревні рослини
  6. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО БПКПОЛН.
  7. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО ЗВАЖЕНИХ РЕЧОВИНАХ.
  8. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ.
  9. Визначення потужності устаткування для очищення коренеплодів
  10. Вимоги до побудови «дерева цілей».
  11. Властивості деревини
  12. ВОДА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ ТА ПРОБЛЕМА ЇЇ ОЧИЩЕННЯ.




Переглядів: 1672

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи очищення дерев від гілок | Очищення дерев від гілок машинами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.