Підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності
Застосування принципів СОТ дозволяє підвищити ефективність зовнішньоекономічної діяльності держави за рахунок, насамперед, спрощення системи митних тарифів і інших торгових бар'єрів. Як наслідок, передбачуваність і прозорість економіки залучають нових торговельних партнерів і підвищують товарообіг. Недискримінаційний підхід, прозорість, визначеність умов торгівлі і їхнє спрощення – усе це сприяє зниженню витрат компаній, оптимізації їхньої діяльності і створенню сприятливого клімату для торгівлі й інвестицій.
У свою чергу, приплив капіталу в країну, зокрема, у формі прямих іноземних інвестицій, створює додаткові робочі місця і підвищує добробут населення в цілому.
Політичні вигоди
Крім економічних вигод від більш вільної зовнішньої торгівлі, держава одержує і визначені політичні вигоди.
Захист від лобіювання
В уряду з'являється більше можливостей захищати себе від дій лобістських груп, тому що торговельна політика здійснюється в інтересах економіки в цілому.
Проведена державою політика протекціонізму для окремих галузей передбачає політичний вплив представників цих сфер виробництва. У перші десятиліття 20-го століття посилення політики торговельних обмежень привело до торгової війни, переможців у який не було, адже в кінцевому рахунку від подібних обмежень страждають навіть сектори, що вимагають захисту, сповільнюється економічний ріст і падає загальний добробут.
Приєднання до системи СОТ допомагає уникнути подібних ситуацій, тому що проведена державою політика орієнтується на розвиток усіх галузей економіки, а не окремих її частин, що допомагає уникнути викривлення конкурентного середовища.