Організаційна психологія – акцент на аналізі колективної поведінки; спілкування, прийняття рішень.
Термін «психологія управління». Стадії розвитку:
І. 20 – 30 рр. 20 ст.в СРСР виник термін «Психологія управління», який вперше використали на II Всесоюзній конференції з наукової організації праці (НОП) (березень 1924 р.). Завдання психології управління : 1) підбір працівників відповідно до робочих функцій, та сумісність в колективі; 2) дія на психіку працівників шляхом стимулювання з метою досягнення продуктивності праці.
ІІ. 30 – 40 рр. 20 ст.Становлення авторитарного режиму. Психологія управління отримує сильне ідеологічне навантаження і розглядається лише в руслі партійного управління. В світовій науці – зміна науково-методологічного підходу від «технічно-функціонального менеджменту» до школи людських стосунків та гуманістичного напрямку.
Термін «психологія управління». Стадії розвитку:
ІІІ. 50-ті рр. 20 ст.Створення спеціальних відділень та лабораторій в університетах та науково-дослідних інститутах з проблем наукової організації праці. Період романтизації та ідеологізації науки.
IV. 80 – 90-ті рр. 20 ст.Перебудова та зміна парадигми соціально-економічного розвитку в колишньому СРСР. Орієнтація на осмислення закордонного досвіду в усвідомленні закономірностей ринкової економіки, та в аналізі самої діяльності менеджерів.
Україна:роботи В.Г. Лооса, Р.Х. Шакурова (1969 – 1975 рр.) та наукових співробітників лабораторії соціальної психології Інституту психології МОНУ
ПРЕДМЕТ, ОБ’ЄКТ ТА ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ
Промислова і організаційна психологія (Industrial and Organizational Psychology, IOP),
також відома як психологія праці та організаційна психологія (Work and Organizational Psychology, WOP)
та психологія персоналу(Personnel Psychology) є
Науковим дослідженням працівників, робочого місця та організацій.
ПРЕДМЕТ, ОБ’ЄКТ ТА ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ
За визначенням Американської психологічної асоціації, можна виділити три основні аспекти дослідженьв руслі організаційної психології (APA Handbook, c. xxi):