Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Корпоративні права

Визначення поняття «корпоративні права» містить ч. 1 ст. 167 ГК, згідно з якою корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної органі­зації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до зако­ну, а також інші правомочності, передбачені законом та ста­тутними документами.

Володіння корпоративними правами не вважається підприєм­ництвом. Законом можуть бути встановлені обмеження пев­ним особам щодо володіння корпоративними правами та/або їх здійснення.

Механізм реалізації корпоративних прав, що належать дер­жаві, встановлено ст. 168 ГК, відповідно до якої корпоративні права держави здійснюються визначеними законом централь­ними органами виконавчої влади та уповноваженими особами в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Центральні органи виконавчої влади та уповноважені особи:

- здійснюють правомочності щодо участі в управлінні гос­подарською організацією відповідно до частки (акцій, паїв) держави у статутному фонді цієї організації;

- ведуть реєстр державних корпоративних прав;

- проводять оцінку державних корпоративних прав;

- здійснюють контроль за ефективністю роботи господарської організації у частині реалізації належних державі корпоратив­них прав.

Управління корпоративними правами територіальних гро­мад здійснюється відповідно до положень ст. 168 ГК, якщо інше не встановлено законом.

Уповноваженою особою з управління корпоративними пра­вами держави може бути громадянин або юридична особа, що визначена за результатами конкурсу, з якою відповідний цен­тральний орган виконавчої влади укладає договір доручення з управління корпоративними правами держави. Положення про представника органу, уповноваженого управляти відповідни­ми державними корпоративними правами в органах управлін­ня господарських товариств, а також Порядок проведення кон­курсу з визначення уповноваженої особи на виконання функцій з управління державними корпоративними правами затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2000 р. № 791 «Про управління корпоративними правами дер­жави»1.

Центральний орган виконавчої влади, уповноважений Ка­бінетом Міністрів України для здійснення необхідних заходів з управління корпоративними правами держави, координації діяльності органів виконавчої влади у цій сфері та надання необхідних відомостей іншим органам державної влади, відпо­відно до законодавства формує і веде реєстр корпоративних прав держави.

Сьогодні діє Положення про реєстр державних корпора­тивних прав, затверджене наказом Національного агентства з управління державними корпоративними правами від 14 трав­ня 1999 р. № 72 (зараз Агентство ліквідоване).

Відносини, пов'язані з управлінням корпоративними пра­вами держави, регулюються, крім ГК, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Кодексу.

Важливу роль у вдосконаленні системи управління корпора­тивними правами держави має відіграти реалізація Основних концептуальних підходів до підвищення ефективності управління корпоративними правами держави, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2004 р. № 1152.

 

____________________________________________________

1 Офіційний вісник України. — 2000. — № 38. — Ст. 508.

2 Там само. - 2004. - № 6. - Ст. 327.


Читайте також:

  1. D (правая) S (левая)
  2. I. ТЕОРИЯ И ИСТОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  3. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  4. II. ТЕОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  5. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  6. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  7. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  8. АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНІ ПРАВА
  9. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  10. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  11. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  12. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ




Переглядів: 397

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Право власності та похідні права (право господарського відання, право оперативного управління, право оперативного використання майна) у сфері господарювання | ГЛАВА 11

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.