Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація контролю якості на заводах будівельних матеріалів і будівельної індустрії

Вимоги до якості продукції весь час підвищуються. Це зумовлює систематичний її контроль та цілеспрямоване коригування факторів, які можуть на неї впливати. Контроль повинен здійснюватися на всіх стадіях розроблення, виготовлення, транспортування й зберігання будівельних матеріалів та конструкцій, виконання будівельних і монтажних робіт.

На заводах збірних залізобетонних конструкцій та металевих конструкцій контроль якості продукції здійснюється відділами технічного контролю (ВТК), а також керівниками виробничих підрозділів. Схема використання вхідного, операційного та приймального контролю дається на рис.8. Такий контроль охоплює всі етапи виробничого процесу: контроль якості вхідних матеріалів; контроль праці або операційний контроль; контроль готової продукції. Контролю підлягають не тільки матеріали, деталі, конструкції, але й заводське обладнання, параметри технологічних процесів, організація складування та зберігання матеріалів і виробів.

Так, на підприємстві збірного залізобетону при вхідному контролі перевіряють якість матеріалів: заповнювачів та в'яжучих для бетону, арматурної сталі; закладних і комплектуючих деталей, облицювальних, опоряджувальних та інших матеріалів, які надходять від інших підприємств. У процесі вхідного контролю проводяться необхідні випробування матеріалів та напівфабрикатів і визначається відповідність показників їх якості вимогам стандартів.

При відсутності даних про фактичний рівень дефектності продукції, а також при підвищених вимогах до якості вхідний контроль повинен бути суцільним, в інших випадках – вибірковим. Виділена для вхідного контролю дільниця має бути обладнана контрольно-вимірювальною апаратурою і засобами оргтехніки. Параметри оточуючого середовища (температура, вологість), при яких здійснюється контроль, повинні відповідати вимогам, вказаним у нормативно-технічній документації. Результати вхідного контролю мають оформлятися у вигляді спеціальних карт. У виробництво приймається продукція, прийнята при вхідному контролі, з відповідною відміткою в документах про якість.

У ході операційного контролю на заводах залізобетонних виробів перевіряють режим приготування, укладення та ущільнення бетонної суміші, розміри та якість складання сталевих форм, положення арматури і закладних деталей, а також заданий режим теплової обробки бетону. На завершальній стадії технологічного процесу перевіряють якість облицювання розпалублених виробів. Виконання операційного контролю дає можливість виявити причини виникнення браку виробів та визначити шляхи значного підвищення якості продукції. Методика такого контролю розробляється стосовно конкретної технології і типу виробів на основі загальних принципів. Для технолога дуже важливим є визначення суті фізичних явищ, що відбуваються на окремих стадіях переробки матеріалу та які можуть впливати на якість виробів.

Приймальний контроль полягає в перевірці відповідності готових виробів вимогам стандартів або технічних умов. Лабораторія й ВТК перевіряють фізико-механічні властивості матеріалів та виробів, оцінюють зовнішній вигляд та геометричні параметри продукції.

Відпускна міцність бетону в залізобетонних виробах призначається з урахуванням умов транспортування, монтажу і терміну завантаження виробу, а також з урахуванням технології їх виготовлення. Необхідно також брати до уваги можливість подальшого зростання міцності бетону у виробах залежно від кліматичних умов та пори року. Відпускна міцність бетону повинна бути у відсотках від проектного класу: не менше ніж 50% – у виробах із важкого та легкого бетонів класу В10 та вище; 70% – у виробах із важкого бетону класу В7,5 і нижче; 80% – у виробах із бетонів усіх класів, що піддаються автоклавній обробці.

Точність виготовлення виробів перевіряють у ході приймального контролю шляхом вимірювання лінійних розмірів за допомогою вимірювальних інструментів або калібрів. У процесі контролю залізобетонних виробів перевіряють розміщення арматури й закладних деталей. Важливим елементом контролю є перевірка товщини захисного шару бетону.

Зовнішній вигляд та якість поверхні виробів контролюється за наявністю раковин, місцевих напливів і вм’ятин, жирових й іржавих плям на лицьових поверхнях; тріщин у виробах; відколів ребер. Перевіряється також відповідність якості опорядження якості еталона.

Міцність, жорсткість та тріщиностійкість оцінюється шляхом вибіркових випробувань збірних залізобетонних виробів.

 

 


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  4. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  5. II. Організація і проведення спортивних походів
  6. II. Організація перевезень
  7. II. Організація перевезень
  8. IV. Загальна схема поточного і підсумкового контролю та оцінювання знань студентів
  9. IV. Питання самоконтролю.
  10. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  11. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  12. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.




Переглядів: 1944

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція №9. | Контроль якості будівельних і монтажних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.