Главою держави є Президент, який обирається Сеймом на три роки. Президентом не може бути обрана особа, яка не досягла 40-річного віку. Одна й та сама особа не може бути Президентом більше шести років підряд. За пропозицією не менше, ніж половини членів Сейму, парламент більшістю не менше, ніж у дві третини голосів може постановити про усунення Президента. Передбачена й інша відповідна можливість. Так, Президент має право запропонувати розпуск Сейму. Ця пропозиція повинна бути винесена на референдум. Якщо ж за результатами референдуму вона буде відхилена, то Президент вважається усуненим з поста.
Повноваження Президента в цілому можна вважати типовими для відповідної форми державного правління. Президент за свою діяльність не несе політичної відповідальності. Усі його акти мають бути контрасигновані главою уряду і відповідним міністром. Президент може бути притягнений до кримінальної відповідальності, якщо Сейм дасть на це згоду більшістю у не менше, ніж двох третин голосів.
Виконавчу владу здійснює уряд — Кабінет Міністрів. У Конституції практично нічого не говориться про його компетенцію, хоча на практиці саме Кабінет Міністрів єцентром відповідної діяльності.
Кабінет Міністрів складається з Міністра-президента (глави уряду) і призначених ним міністрів. Кабінет Міністрів формується особою, призначеною для цього Президентом. Для виконання своїх обов'язків Міністрові-президенту та міністрам необхідна довіра Сейму, для чого, зокрема, застосовується процедура надання інвеститури уряду. Конституція передбачає колективну та індивідуальну політичну відповідальність Кабінету Міністрів перед Сеймом. Якщо ж Сейм висловлює недовіру Міністру-президенту, то у відставку іде весь Кабінет Міністрів.