Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Революційно-визвольний рух на зах-укр землях. Утворення Західноукр Народної Республіки. Акт злуки УНР і ЗУНР.

Директорія. Відродження УНР

Погіршення становищ» робітниці» і селян, псшер нення поміщиків, що іідбирали за допомогою збройних загонів гетьмана землю, повна залежність гетьманської влади від Німеччини та Австро-Угорщини, поразка держав Четверного союзу призвели до краху Гетьманату, На початку листопада Ш8 р., коли він став очевидним, П. Скоропадський вирішив сформувати новий кабінет, зорієнтований на Антанту. Але остання допускал» в крайньому разі лише федерацію народів колишньої Російської імперії, Під загрозою міжнародної ізоляції П. Скоропадський оголосив поо федерацію України з "майбутньою", небільцювицькою Росією. Ця ідея остаточно відштовхнула від нього українських патріотів. У ніч на 14 листопада 1918 р. на таємному засіданні керівництва українських політичних партій, об'єднаних в Національний союз, було створено новий орган - Директорію на чолі з В. Вимниченком. Командуючим військами став С. Петлюра. Крім них, до складу Директорі? увійшли Ф, Швець, П. Андріївський і А, Макаренко, Ядро військ Директори становив полк українських січових стрільців полковника Є. Коновальця, що дислокувався у Білій Церкві. Звідти 16 листопада повстанці повели наступ на Київ, де вибухнуло повстання. Крім того, розгортавсь партизанський рух. Гетьман лтрачав контроль над країнвю, його військові сили танули. 14 грудня 1918 р. повстанці здобули перемогу а Києві. Зрікшись влади, П, Скоропадський подався до Німеччини.Прийшовши до влади, Директорія відновила закони УНР і призначила свій перший уряд під головуванням В, Чехівського, Вища законодавча влада передавалася Трудовому конгресові - своєрідному парламентові, сформованому з селянських і робітничих депутатів, представників інтелігенції-Деякі українські партії стали на шлях боротьби з Директорією, Так, боротьбисти організували повстанський рух не Полтавщині, їх підтримував також на Херсонщині отаман Григор'ев. У січні 1919 р, від УСДРП відкололася група Мазурвнха, так зввні "незалежники", які незабаром уклали угоду з більшовиками про боротьбу з Директорією. Не вдалося Директорії знайти спільної мови і $ Махном, який наприкінці грудня 1918 р, спільно з більшовиками спробував захопити Катериносла.Суперечиосгі всередині Директори' не вдалося вирішити н» Конгресі Трудового Народу України, що відбувся в січні 1919 р. На цьому Конгресі були присутні також і делегати від Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), яка згідно з домовленістю у Фастові 1 грудня 1918 р. об'єднувалася з УНР, 22 січня 1919 р. у Києві проголошено возз'єднання УНР та ЗУНй в єдину соборну державу ("акт зяуки"), 3 цього часу ЗУНР дістає наз»у Західна Область УНР ІЗОУНЙ). Спроба возз'єднання двох українських держав залишилася декларацією. Польські війська методично витісняли армівд ЗУНР з території Галичини, існування УНР ставало дедалі більш проблематичним з огляду на вторгнення радянських військ.

Унаслідок поразки у війні вжовтні 1918 р. Австро-Угорська імперія почала розпадатися.Західні українці опинилися у становищі, подібному до того, в якому перебували їхні співвітчизники насході після нещодавнього падіння Російської імперїї.18-19жовтня 1918 р. уЛьвовівідбувся з'їзд політичних і громадськихдіячів українських земельАвстро-Угорщини. Була створенаУкраїнська НаціональнаРада (УНР),головним чином Іздепутатів австрійського парламенту та крайовихсеймів Галичиниі Буковини. Вона ухвалила резолюцію про майбутнє утворенняна українських землях,що входили доскладу Австро-Угорської Імперії,Української держави. Йшлося,отже, про об’єднання всіх західноукраїнських земель, Групачленів УнРади31 жовтня 1918 р. утворилавійськову організаціюна чолі з Д. Вітовським.Уранці 1 листопада 1918р. вони найнялиЛьвів. У .-зверненнідо українського населення Галичини говорилося про утворення нової Української держави, в якій всяповнота влади належитьУкраїнській Національній Раді.Алев розвиток подійвтрутилися поляки. 28 жовтня 1918 р.у Кракові була створена ліквідаційна комісія, котра заявила про намір перебрати владувГаличині у своїруки. 1 листопада Головний польськийштаб наказав військовим частинам, які складалися * поляків, присягнути на вірністьПольщі. Ситуація у Львові, де перебували і українські, і польські підрозділи, швидко загострювалась. Між нимисталися зіткнення. Розпочалася польсько-українська війна 1918-1919 pp., в якій поляки та українці боролися з* життєвий простір, за визначення кордонів своїх держав, які зароджувалися на розвалинзх Австро-Угорськоїімперії. Маючи чисельну перевагу,краще озброєнні, очолювані достатньо» кількістю офіцерів (в українців відчувавсягострий дефіцит не лише озброєння, алей командних кадрів) польські війська досить швидко опанували ситуацію і розпочали планомірний наступ на українські формуванням таких умов 9 листопада 1918 р. був сформований уряд- Державний секретаріат на чолі з К. Левицьким. 13 листопада був виданийТимчасовий закон продержавну самостійністьукраїнських земель колишньої Австро-Угорської імперії, за яким усі вони входили до складу Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Президентом новоствореної держави став голова УНРадиЄ. Петрушееич.ЗУНР проголошуваласьна території західноукраїнських земель: 70тис, ке, км з населенням близько б млн. осіб {фактично влада ЗУНР поширюваласьна територіях 40 тис. кв. км з населенням 4 млн. осіб). Аджев другій половині листопг, - is 59повітів, у якихЗУНР проголосиласвою владу, 10 - контролювали польські


Читайте також:

 1. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
 2. Автономні утворення у зарубіжних державах
 3. Адміністративні зміни кінця 18-19 ст. та утворення нових архівів
 4. Аналіз складу майна та джерел його утворення.
 5. Антське державне утворення.
 6. Антське державне утворення.
 7. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
 8. Більш повну практику ціноутворення в сучасних умовах у розвинутих країнах світу допоможе з’ясувати короткий виклад розвитку теорії ціни.
 9. БІОЕНЕРГЕТИКА:УТВОРЕННЯ АТФ
 10. БІОЕНЕРГЕТИКА:УТВОРЕННЯ АТФ
 11. В якій функції гроші обслуговують процес ціноутворення?
 12. Важливим елементом міжнародної правосуб’єктності держави є її імунітет, що витікає з принципу суверенної рівності держав.
Переглядів: 615

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Українська держава 1918р. Аграрна політика Павла Скоропадського | Історичне значення та основні уроки Української національної революції 1917-1921рр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.